X

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 03/12/2020

XRP/USD fiyatı hangi yöne gidecek?
11:16
3 Aralık 2020

Ripple (XRP) fiyatı son günlerde oldukça stabil kalmayı başardı ve bunun sebebi 0,7 ile 0,75 dolar noktalarında yer alan dirençler olarak biliniyor. XRP fiyatı 0,48 dolara kadar gerilese de yukarı yönlü hareketinde bu dirençlerin kırılmaması nedeniyle tam anlamıyla yerinde sayıyor. Peki XRP/USD analizine göre fiyat ne zaman yönünü belli edip belirli bir noktaya doğru ilerleyecek?

Ripple Grafik

Ripple fiyatının 1 dolara kadar yükselmesi beklenirken 0,77 dolardan gelen sert tepki, fiyatı tam anlamıyla yerine sabitledi. Günlerdir 0,62 dolar seviyesinden işlem gören XRP, 0,7 dolara yani Bollinger Bandının orta noktasına oldukça yakın olsa da bir türlü bu direncin üzerine çıkamadı. Özellikle satış baskısının fiyatı sert şekilde engellediği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple’ın bu direnci tam anlamıyla kırması için en az günlük kapanışta 0,70 dolar seviyesinin üzerine çıkıp burada tutunması gerekiyor. Bollinger Bandı analizi daha önce XRP fiyatını 0,77 doların üzerine kadar çıkarmıştı. XRP/USD işlem çiftinin 0,60 dolar üzerinde tutunması, yatırımcılar için bir hayli olumlu ve yükseliş odaklı bir durum. 0,60 doların altına inilmesi ise satış baskısının arttığı ve 0,48 dolara kadar gerileme yaşanabileceğine işaret ediyor.

XRP Yorumları

Göreceli Güç Endeksi indikatörüne bakıldığında ise bunun tam olarak orta noktada yer aldığı ve ne alış ne de satış baskısının üstün çıkmadığı görülebiliyor. MACD indikatörü yeniden negatif bölgeye giriş yaptı ve bu durum fiyatın baskılandığını gösteriyor. Aslında Jed McCaleb gibi kurucuların yaptıkları satışlar, baskının arkasındaki temel sebep olabilir.

Ripple Yorumları

XRP/USD paritesi 0,62377 dolardan işlem görmekte ve 0,70 doların üzerine çıkması için Bitcoin fiyatının da olumsuz hareketini sonlandırması gerekiyor. BTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.188 dolar seviyelerinde ve gün içerisinde 19.000 doların altına gerilemeler yaşadı.

Her şey yolunda gider ve XRP yükselişini sürdürürse nihai hedefin ise 1 dolar, bunun devamında 1,77 dolar ve 2,30 dolar olduğu görülüyor. Tüm zamanların rekoru 3,30 dolar olan XRP’nin bu seviyelere çıkması da mümkün gözüküyor. Ancak bunun için Bitcoin fiyatının 20.000 dolar üzerinde kapanış yapması gerekmekte. Bu da büyük bir altcoin boğasını başlatıp XRP’ye istediği hacimle alış baskısını verebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar