X

Ripple Fiyatı: XRP’de İlk Hedef 1 Dolar!

Analistlere göre XRP yakın zamanda 1 doları görebilir.
09:21
3 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) son günlerde bir konsolidasyon sürecine girdi. XRP,’de boğalar 0,60 dolarlık sınırın üzerinde tutunmaya çalışırken rallinin yavaşladığı görülüyor.

XRP Fiyatı

XRP’nin sergilediği son fiyat hareketleri kripto para birimini yaklaşık olarak 3 yıldır sıkıştığı 0,20 dolar-0,30 dolar aralığından çıkardı. Ralli sırasında 0,78 dolara kadar yükselen XRP, sonrasında yaşanan düzeltmelerle 0,57 dolara kadar geriledi. XRP yazının yayına hazırlandığı sırada 0,62 dolar bandında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre XRP bir yandan tüm kripto para piyasasında gerçekleşen ralliden faydalanırken bir yandan da Spark airdrop’unun etkisi ile artışa geçti. Ancak analistler Ripple’ın şu anda 0,60 dolarlık bölgede yoğun bir direnç ile karşı karşıya olduğunu ve bu direncin önümüzdeki günlerdeki fiyat hareketlerini belirleyeceğini düşünüyor.

XRP’de Hedef: 1 Dolar

Her ne kadar 0,60 doların önemli bir direnç olduğu düşünülse de analistler yaklaşan airdrop ve piyasada şu an bulunan heyecan hissiyatı ile XRP’nin 1 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte analistlere göre XRP şu anda teknik açıdan da güçlü ve bu da 1 dolara doğru olan yükseliş trendini destekliyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi, Ripple’ın 1 dolara doğru harekete geçmesinden önce biraz daha konsolidasyon sürecinde kalacağını düşünüyor. Bununla birlikte Pentoshi, XRP’de 0,97 doların önemli bir seviye olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca analist, diğerleri gibi Spark token airdrop’unun da XRP için bir itici güç olacağını ifade ediyor. Pentoshi yaptığı açıklamalarda XRP’nin 0,93 ile 0,97 dolar aralığında bir seviyeye doğru yükselişe hazırlandığını ifade ediyor ve airdrop’un yaklaştığını takipçilerine hatırlatıyor.

Bitcoin Etkisi

Her ne kadar XRP şu an için hem teknik hem temel açıdan çok iyi bir görünümde olsa da lider kripto para birimi Bitcoin’de oluşabilecek herhangi bir zayıflık Ripple’da da düşüşü tetikleyebilir. Çünkü bilindiği gibi genel itibari ile altcoin’ler Bitcoin’deki (BTC) hareketler doğrultusunda hareket ediyor ve BTC’yi takip ediyor.

Bu sebeple şu an için tüm altcoin yatırımcıları bir yandan da Bitcoin’i takip ediyor. analistler ise BTC’de artışın devam edeceğini ve hatta bu yükseliş trendinin 2021 yılında da süreceğini düşünüyor. Ancak şu anda 20.000 dolarlık rekor seviye kırılmadan ve BTC bu seviyenin üzerinde kalmayı başarmadan kesin bir boğa piyasasında olduğumuzun söylenemeyeceğini düşünen uzmanlar da var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar