X


Bu Kripto Para Birimi Dakikalar İçinde %50 Arttı!

Bu DeFi token’ı çok kısa bir süre içinde yüzde 50 artış performansı sergiledi.
08:32
3 Aralık 2020

Geride bıraktığımız saatlerde Decred (DCR) büyük bir artış kaydetti. Piyasa değeri bakımından 49. sırada yer alan kripto para birimi son 24 saat içinde sergilediği fiyat performansı ile yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Decred Fiyatı

Decred geride bıraktığımız saatler içinde ani bir yükseliş yaşadı ve bu yükselişle birlikte kripto para biriminin fiyatı 24 saat içinde yüzde 50 artmış oldu. Bu artışla fiyatı 40,65 dolara kadar çıkan DCR, Ekim ayında 11 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla DCR kısa bir süre içinde yüzde 250 yükselmiş oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak son 24 saatte yaşanan fiyat hareketlerine bakıldığında Decred’in en iyi performans sergileyen kripto para birimleri içinde olduğu görülüyor. aynı zaman diliminde Bitcoin’in (BTC) yüzde 4 ve Ethereum’un (ETH) yalnızca yüzde 2 artış sergilediği göz önünde bulundurulursa DCR’deki artış oldukça büyük olduğu anlaşılıyor.

Decred İçin sırada Ne Var?

Decred ile ilgili analizler paylaşan analist Checkmate’e göre Decred şu anki seviyesinin daha da üstüne çıkabilir. Yani Decred’deki fiyat artışı bir süre daha devam edebilir. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Decred’in kısa vadede yükselişinin devam edeceğini ve şu anda kripto para biriminin bir boğa piyasasında olduğunu ifade etti.

Bunlara ek olarak yazının yayına hazırlandığı sırada 34,17 dolardan işlem gören Decred’in 44 doları hedeflediği de belirtiliyor. Ayrıca Decred’in rekor fiyatının 99 dolar olduğu düşünülürse henüz artış için önünde uzun bir yol olduğu da düşünülebilir.

DeFi Token’ları

Decred, DeFi token’ları içinde de en iyi performans gösteren kriptolar arasında yer alıyor. DCR’nin sergilediği yüzde 50’lik artışın karşısında en iyi DeFi token’larının yüzde 5 ile yüzde 10 arasında performans sergiledikleri görülüyor.

Her ne kadar DCR’deki bu eğilimin devam edip etmeyeceği net olmasa da analistler DeFi token’ı olduğu için Decred’e dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Ancak bununla birlikte DeFi token’ları yükseldikleri hızda düştükleri için de temkinli olmakta fayda var.

Decred’in yanı sıra bugün diğer kripto para birimlerinin de artışa geçtiği görülüyor. Tabii ki DCR kadar ani ve büyük yükseliş sergileyen kriptolar bulunmuyor. Ama piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kriptoya bakıldığında Ripple’ın (XRP) yüzde 3,63, Litecoin’in (LTC) yüzde 4,68, Chainlink’in (LINK) yüzde 5,64, Polkadot’un yüzde 7,63’lük artışlar kaydettikleri görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar