X

Ripple Yatırımcılarına Uyarı: Airdrop’ta XRP Kazanabilmek İçin Buna Dikkat!

Spark airdrop’unda XRP kazanabilmek için yatırımcıların bunlara dikkat etmesi gerekiyor.
09:35
30 Kasım 2020

Akıllı sözleşme start-up’ı Flare, bazı XRP yatırımcılarının yaklaşmakta olan Spark token airdrop’undan adil paylarını almalarını sağlamak için harekete geçmeleri gerekeceğini dile getirdi.

Flare, XRP ve Spark

Yapılan açıklamalara göre Flare, kullanıcıların XRP üzerinde akıllı sözleşmeler yapmasına izin vererek piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para biriminin kullanım alanını genişletiyor.

Öte yandan ekosistemin yeni varlığı olan Spark, Flare ekosistemindeki varlıkları kullanmak için teminat olarak da kullanılacak bir yönetişim token’ı olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre, XRP’lerini uygun bir hesaba kaydeden kripto yatırımcıları, Blockchain şirketi 12 Aralık’ta “snapshot” gününde 1:1 oranında ücretsiz Spark token’leri alacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak Flare, bu noktada Ripple yatırımcılarını uyarıyor. Flare’in açıklamalarına göre kripto para birimlerini kripto para borsalarında tutan yatırımcılar, adil paylarını aldıklarından emin olmak için, borsalarının airdrop’u desteklediğinden emin olmaları gerekiyor.

12 Aralık Son Tarih

Flare konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda XRP yatırımcılarının airdrop’tan faydalanabilmek için 12 Aralık 2020’den önce mutlaka XRP’lerini airdrop’u destekleyen bir borsaya ya da kendi cüzdanlarına çekmesi gerektiğini ifade etti. Hatta Flare’in açıklamalarına göre mümkünse bu taşıma işlemi çok daha erken bir tarihte yapılmalı.

Bunlara ek olarak Flare, bugüne kadar 42 kripto borsası ve saklama platformunun airdrop’u desteklediğini dile getiriyor. Airdrop’u destekleyenler arasında Binance, BitBay, Bitfinex, Bithumb, Crypto.com, Gate.io ve Upbit gibi platformlar bulunuyor.

Ripple Fiyatı

Spark airdrop’unun XRP fiyatını da olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlere rağmen XRP şu anda oldukça iyi bir tablo çiziyor ve 2020’nin düşük seviyelerinin çok üzerinde işlem görüyor.

XRP, genel piyasadaki yükselişle ve airdrop’un açıklanmasının ardından yükselişe geçti ce fiyatını 0,72 dolar bandında kadar taşıdı. Analistler bu seviyeden sonra XRP’nin yükseliş eğilimini devam ettireceğini ve kısa sürede 3,30 dolarlık üzerinin görülebileceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak XRP fiyatının, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarından etkilendiğini göz önünde bulundurursak önümüzdeki günlerde bu ik kripto para biriminin fiyat hareketlerinin de önemli olacağını ifade edebiliriz.

Bununla birlikte önümüzdeki günlerin Bitcoin yatırımcıları için çok önemli olduğu ifade ediliyor. Özellikle Kasım ayını bitirirken BTC’nin aylık kapanışını 18.000 doların üzerinde yapmasının hem büyük riskleri hem de büyük fiyat hareketlerini beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar