X

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 26/11/2020

Ripple fiyatı için son durum ne?
15:41
26 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde yaşanan kıyımdan kurtulamadı ve bu da en sert düşenlerden birisi oldu. XRP fiyatının yaşadığı bu sert düşüş beklenmiyordu ve herkes 0,77 dolardan sonra 0,90 doların geleceğini düşünmekteydi.

Ripple Alınır Mı?

XRP/USD işlem çifti dün Coinbase kripto para borsasında 0,90 dolara çıktı ve Coinbase kripto para borsası çöktü. Aslında piyasanın genel düşüş yaşamasının sebebi de Coinbase CEO’sundan gelen regülasyon haberi oldu. Coinbase CEO’su, ABD’nin kripto para piyasalarını regüle etmeye başlayacağı haberini Twitter’da paylaştı ve düşüş hızlandı.

XRP’nin düşüşü de teknik değil, tamamen bu temele dayalı gözüküyor. Peki teknik analize bakıldığında yükseliş ve rahatlama kademeleri hangi noktalara denk gelmekte? XRP/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde %33 değer kaybetti ve bu yazı itibarıyla 0,53 dolardan işlem görüyor. Düşüş 0,48 dolara kadar devam etse de buradan bir sıçrama yaşandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Analizi

0,48 dolar XRP için hem önemli direnç hem de önemli destek olarak ön plana çıktı ve 0,48 doların altına inilmedikçe düşüşün devam etmeyeceği söylenebilir. Bitcoin fiyatının da 17.256 dolardan konsolidasyon yaşaması, XRP’nin yükseliş şansını arttırıyor. Eğer fiyat önümüzdeki günlerde ve saatlerde 0,55 doları günlük kapanışta geçebilirse, yeniden 0,61 dolar seviyesi söz konusu olabilir.

Ancak XRP fiyatının 0,61 dolardan dönmesi ve yeniden 0,48 dolar ile 0,55 dolar arasında konsolidasyon yaşaması muhtemel. RSI indikatörü aşırı şişen XRP’nin bir düşüş yaşayacağına kesin gözüyle bakılıyordu ve bu gelişme tam anlamıyla tuzu biberi oldu. XRP fiyatı eğer bir anlık yükseliş ile yeniden 0,61 doların da üzerine çıkarsa 0,77 dolara kadar ciddi bir dirence sahip olmadığı görülmekte.

XRP Fiyat Grafiği

MACD indikatörü yeniden ayı bölgesine geçti ve bu indikatör fiyatı bir süre daha baskılayabilir. Ancak 12 Aralık tarihinde yapılacak olan Spark airdrop etkinliği, XRP yatırımcılarının ellerindeki fonları satmalarını bir nebze de olsa engelleyecektir. O tarihten sonra ise fiyatın yine bugünkü gibi sert bir düşüş yaşaması muhtemel.

XRP fiyatının Bitcoin ile olan korelasyonu da düşünülecek olursa, düşüş şimdilik 0,50 dolar bandında sonlanmış gözüküyor. Bunun devamındaki yükseliş için ise 50 SMA noktasının yani 0,55 doların üstüne çıkılması olmazsa olmaz.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar