X

Ethereum (ETH) Fiyatı Düştüğü Yerden Kalkabilecek Mi? Uzmanlar Açıkladı

Ethereum fiyatının düşüşü sürecek mi?
15:01
26 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 625 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir düşüş ile 500 dolar altına geriledi. Kısa süreliğine de olsa 497 dolar noktasına kadar düşen Ethereum, tamamen lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüşü ile bu seviyelere kadar geldi.

Ethereum Fiyatı Çakıldı

Peki Ethereum fiyatındaki bu düşüş nereye kadar sürecek ve fiyat kaldığı yerden yoluna devam edebilecek mi? Aslında Ethereum 2.0 güncellemesi ile şahlanan fiyat, bundan birkaç gün önce yeterli ETH stake miktarına ulaşıldığında yerinde saymaya başlamıştı. Bunun, haberin fiyatlanmasının bitmesinden kaynaklandığı biliniyor.

eth

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yılın başından beri %300 artış elde eden ETH fiyatının biraz düzeltme yaşaması da normal bir durum olarak karşılanmakta. Ancak analistler Ethereum fiyatındaki yükselişin henüz başlamadığını ve 600 doların üstüne de çıkılacağını vurgulamakta. Tanınan kripto para analisti Spencer Noon, Ethereum’un yeni bir boğa piyasasına girdiğini belirtip bunun sebeplerini açıkladı.

Ethereum Ağının Temelleri Ne Durumda?

Analiste göre Ethereum ağındaki aktif adreslerin sayısı günlük olarak 500.000’in üzerine çıktı. Bu, Ethereum ağına şu an eşi benzeri olmayan bir akın yaşandığını göstermekte. Buna ek olarak ödenen işlem ücretleri konusunda Ethereum ağının kripto para sektöründeki diğer bütün projeleri de geride bıraktığı görülüyor. Ethereum ağındaki işlem ücreti ödeme birimi gas’in kullanımı 80 milyarın üzerine kadar çıktı. Bunun sadece günlük kullanım olması ise analistin tahminini doğru çıkartabilir gibi gözüküyor.

Ethereum ağı bunların yanı sıra 16 milyar dolardan fazla değere sahip stablecoin’lere de ev sahipliği yapıyor. Bu yıl birçok “Ethereum Katili” proje tanıtılsa da, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi bunların hiçbirine payını kaptırmadı.

ETH İçin İkinci Boğa Hayal Değil

Spencer Noon da yaşanan geçici düşüşe rağmen ağın temellerinin hiç olmadığı kadar sağlam olduğunu belirtip, yükselişin süreceğine vurgu yaptı. Ethereum fiyatının 510 dolar bandından yeniden 600 dolar bandına yükselmesi ise gerçek bir FOMO başlatabilir ve fiyat olduğu gibi yükselişe geçebilir.

Bunun devamındaki fiyat hedeflerinin ise 800 dolar ve 1400 dolar olduğu biliniyor. Ethereum fiyatının bu seviyeleri görmesi yeni bir boğa piyasasını başlatacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar