X


Standard Tokenization Protocol Coin Nedir?

Standard Tokenization Protocol Coin, ekosistem içindeki hizmetler için bir ödeme para birimi olarak kullanılan token’dır.
13:56
3 Aralık 2020

Standard Tokenization Protocol Coin, projeleri, hizmet sağlayıcıları ve yatırımcıları içeren ekosistem içindeki hizmetler için bir ödeme para birimi olarak kullanılan token’dır. STPT token’ı şu anda kullanıcılarının airdrop, ödül, Micro Token Teklifleri ve dijital stake gibi etkinliklere katılmasına izin verdiği Blockzone.com dahil olmak üzere çeşitli platformlarda kullanılmaktadır.

Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Standard Tokenization Protocol (STPT), küresel topluluklarda dijital varlıkların keşfini ve kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir ağ kurmayı amaçlamaktadır. STP Standardı, gerekli düzenlemelere uyulurken tokenize edilmiş varlıkların sahipliğinin nasıl oluşturulduğunu, yayınlandığını, gönderildiğini ve alındığını tanımlıyor.

Öte yandan STP ekibi ve topluluğu, Asya’da güçlü bir konsantrasyonla dünya çapında dağılmıştır. STP’nin gelişimini başlatan ve özellikle Çin, Kore, Rusya ve Güneydoğu Asya gibi merkezlerde topluluğun dünya çapında büyümesine yardımcı olan Block72 gibi birkaç lider bulunuyor. Ağ büyümeye devam ettikçe, daha fazla platform ve kullanıcı, küresel topluluğuna erişmek ve STP Ağı üzerinde oluşturulan platformlarla etkileşim kurmak için token’ı kullanacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

STP Standardının üzerine inşa edilen token’lar, herhangi bir yargı alanında veya yayıncıda özel gereksinimlere uyumu doğrulamak için protokolün zincir üzerindeki Validatorünü kullanacak. Böylece Standard Tokenization Protocol, varlıkların, yetki alanlarına tamamen uyumlu ve herhangi bir blok zinciri platformunda aktarılabilecek şekilde tokenize edilmesine olanak tanımış oluyor.

Bunların yanı sıra şirketler, varlıklarının token’laştırma işlemini gerçekleştirmek için Standard Tokenization Protocol’ü kullanabilir. STP’nin on-chain Compliance Validator’ı, her zaman küresel uyumluluk sağlıyor ve şirkeltere tüm finansman seçeneklerinden en iyisini sunuyor.

Buna ek olarak bireysel yatırımcılar da mobil uygulama aracılığıyla yeni STP-Standard token tekliflerine ve STP-Standard token varlıklarını yönetmek için varlık yönetimi araçlarına erişebiliyorlar. Tüm STP tekliflerine yönelik bu tek platform, projelerin doğru kitleye ulaşmasına ve topluluklarını büyütmesine yardımcı olurken, bireylerin kendileri için doğru projeleri bulmalarına ve yatırım yapmalarına da yardımcı oluyor.

Öte yandan STP token’ı, yatırımcıların yeni STP token’larını doğrudan yeni STP-Standard token’ı yatırımcıya otomatik olarak döndüren akıllı bir sözleşmeye göndererek yeni tekliflere eriştiği on-chain kitle fonlaması gibi yeni finansal araçlar sağlıyor.

STPT Coin Yorum

STPT Coin’in fiyatının oldukça volatil olduğu görülüyor. Bu sebeple de yatırımcıların kripto para birimine karşı temkinli oldukları ifade ediliyor. Ancak yine de arkasındaki platformun gücüne inandıkları için Standard Tokenization Protocol Coin’e güvenen bir kesimin de olduğu görülüyor.

Bunların yanında yatırımcıların yorumlarını daha iyi değerlendirebilmek için STPT coin’in güncel fiyatlarına göz atmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre Standard Tokenization Protocol’ün 0,0172 dolar ile işlem gördüğü ve Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000089 BTC ile işlem gördüğü belirtiliyor. Ayrıca 15.783.753 USD ile piyasa değeri bakımından 436. sırada yer alan Standard Tokenization Protocol’ün (STPT) geri sıralarda olduğu görülüyor.

Bunların yanı sıra STPT Coin’in 3 Eylül 2019’da 0,0058 dolar ile en düşük seviyeyi ve 27 Haziran 2019’da 0,0658 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var. CoinMarketCap verilerine göre 916.326.558 Standard Tokenization Protocol Coin’in dolaşımda olduğu ve toplam arzın 1.942.420.283 STPT Coin olacağı da önemli bir nokta.

Standard Tokenization Protocol Coin Nasıl Alınır?

Standard Tokenization Protocol (STPT), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir. Bu noktada STPT Coin’in Binance’te 24 Mart 2020 tarihinde listelendiğini ve şu anda STPT/BNB, STPT/BTC ve STPT/USDT işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştuğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar