Shiba Inu Yükselecek Mi? Kritik Gün Öncesi Fiyat Nasıl Hareket Ediyor! İşte Merak Edilenler!

Özet

  • Shiba Inu rallisi yavaşladı ve son 24 saatte %3,6 kayıp.

  • Shibarium, Shiba Inu ekosistemini güçlendirerek ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlıyor.

  • Shibarium lansmanı ve token yakma programı Shiba Inu'yu yeni rallilere taşıyabilir.
18:10
16 Ağustos 2023

Shiba Inu, 0,00001 dolarlık direncin üzerine çıktıktan ve 0,00001136 dolar ile Ağustos ayının en yüksek seviyesine tırmandıktan sonra rallisini yavaşlattı. En önde gelen ikinci meme coin, son 24 saatte %3,6 düşmesine rağmen, iki haftada %19 ve 30 günde %26 artışla 0,00000988 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu Kayıp Mı Yaşıyor?

Shiba Inu ekosistemindeki ölçeklenebilirlik ve işlem maliyeti gibi temel sorunları ele almayı amaçlayan bir Ethereum Katman 2 çözüm sağlayıcı protokolü olan Shibarium’un, bu hafta olası bir lansman öncesinde tamamlanmak üzere olduğu söyleniyor.

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, geçen hafta Shibarium protokolünün “neredeyse tamamlandığını” doğruladı. İlerleme güncellemesi, “Shiba küresel fenomeninin bu sonraki aşamasını yönlendirmeye yardımcı olacak” yeni bir ortak olan Alpha Transform’un duyurusuyla birlikte geldi.

Shibarium’un SHIB ekosistemini, daha sonra ana zincire eklenmeden önce önemli ölçüde daha düşük ücretlerle zincir dışı daha fazla işlemi işlemek için ana zincir olan Ethereum (Katman 1) ile sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilecek şekilde yükseltmesi beklenilebilir.

Alpha Transform Baş Yatırım Sorumlusu Enzo Villan, Ethereum’un yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığıyla boğuşmaya devam ettiğini, Shiba Inu geliştiricilerinin test ağında “21 milyondan fazla cüzdan ve 250.000’den fazla akıllı sözleşme yazılan” Shibarium’un piyasaya sürülmesiyle çözmek istedikleri iki sorun olduğunu söyledi. Shibarium, kripto ve blok zinciri teknolojisinin ana akım benimsenmesini etkileme potansiyeline sahip olduğu için SHIB token faydasını artırabilir.

Blockchain Futurist Konferansı’nda 16 Ağustos’ta başlatılması beklenen lansman etkinliği, bir fiyat rallisini tetikleyebilir. Ancak, lansmanın kesin ayrıntıları belirsizliğini koruyor. Öte yandan yatırımcılar, lansman öncesinde pozisyon alırken, Shiba Inu’yu geçen hafta tek bir ralliye gönderdi ve token 0,00001 doların altına düşmeden önce Pazartesi ve Salı günleri de devam etti.

Bir SHIB-XRP yatırımcısı X aracılığıyla şunları söyledi:

Günümüz gerçekten geldi mi?! Önce XRP’nin netlik kazandığı, sonra da Shibarium’un hatırlanacağı bir yaz olacak; bu yılı takvimimde işaretleyeceğim ve her yıl kutlayacağım!

Ralli Öncesi Shiba Inu Satışı

SHIB, Shibarium’un göz kamaştırıcı lansmanına rağmen kırmızıda işlem görmeye devam ediyor. Makro düşüş trendinin (üstteki noktalı alçalan trend çizgisi) reddedilmesiyle genel baskı artmaya başladı ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (mor) tarafından sağlanan desteği 0,00000939 dolarda test etti. Bu geri çekilme, Temmuz ayı başında 0,00000716 dolardan başlayan yükselişin ardından balinaların kâr elde etmek için satış yapmasından kaynaklanıyor olabilir.

Geri çekilmeye rağmen Shiba Inu, 50 günlük EMA’nın (kırmızı) 50 günlük EMA’nın (kırmızı) üzerine çıkması ve altın bir haç oluşturmasıyla işaretlenen nispeten olumlu bir görünümle desteklenerek yükselmeye devam edebilir.

Shibarium’un lansmanı ve %94’lük artış ya da 222.200.451 SHIB token yakma oranı, 0,00001 dolar ile 0,00002 dolar arasındaki bir sonraki ralliyi tetikleyen faktörler olabilir. Token yakma programı, ekosistemdeki yüksek token arzını ele almak için uygulandı, böylece Shiba Inu sonunda meraklıları için değer yaratmak üzere daha yükseğe çıkabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar