X


Huobi İddiaları Yanıtladı: Kuruculardan Birisi Tutuklanmış Olabilir Mi?

Huobi'den skandal iddia ile ilgili açıklama geldi.
20:53
2 Kasım 2020

Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi, bugün oldukça sert açıklamalarda bulundu. Aslında Huobi’yi böylesine sert açıklamalar yapmaya iten şey ise ortaya çıkan iddialar oldu. Huobi Global’in üst düzey yöneticilerinden birisinin Çinli kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandığı iddiası bir anda Twitter’da dolaşmaya başladı.

Huobi’de Üst Düzey İddia!

OKEx kripto para borsasının Eylül ayında yaşadığı duruma benzer bir iddia gibi gözüken bu ifade, bir süre yayıldı ve bu esnada Huobi’den toplu Bitcoin işlemleri yapıldığı göze çarptı. Huobi Türkiye ise gecikmeden konu hakkında açıklama yayınlayarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti ve yatırımcıların içine su serpti.

Huobi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Hiçbir Huobi ekip üyesi veya yöneticisi tutuklanmamış ya da gözaltına alınmamıştır. Bu gibi söylentilerin kullanıcı varlıkları konusunda endişelere neden olduğunun farkındayız. Lütfen söylentilere itibar etmeyiniz. Varlıklarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Huobi, kullanıcı varlıklarının güvenliğini tam olarak sağlamak için her zaman “kullanıcı odaklılık” ilkesine bağlı kalmıştır. Bizler “global, uyumluluğa dikkat eden, profesyonel ve birçok alanda faaliyet gösteren bir marka” hedeflerine ulaşmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Son 24 saat içerisinde gerçekleştirilen işlemlere bakıldığında bilinmeyen bir cüzdandan Huobi’ye 504 milyon USDT yani yaklaşık yarım milyar dolarlık fon gönderildiği görülüyor. Bunun yanı sıra Huobi’nin cüzdanlarından FTX kripto para borsasının cüzdanlarına 10 milyon dolar değerinde USDC gönderilmesi de dikkat çekti.

Huobi kripto para borsası ise bu işlemlerin normal olduğunu ve kurucularla ilgili ortaya atılan iddiaların tutarlı olmadığını vurguladı. Dev kripto para borsasının OKEx’ten sonra böyle bir süreç yaşaması kesinlikle Bitcoin ve kripto para piyasasının devamı için felaketle sonuçlanabilirdi. OKEx kullanıcılarının bu sürecin başından beri fonlarını borsadan çekememeleri aslında durumu özetlemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar