X


Binance’de Ethereum Hareketliliği: Fiyat Sert Düşebilir Mi?

Binance'deki hareketlilik ETH'yi aşağı çeken temel sebep mi?
22:11
2 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kısa süre önce oldukça ilginç bir Ethereum hareketliliği ile dikkat çekti. Aslında her şey lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 14.000 doların üstüne kadar çıkması ile başladı. BTC 10.580 dolardan en yüksek aylık kapanış seviyesi 14.000 dolara kadar yükselirken Ethereum gibi birçok altcoin’i ezdi.

Ethereum Fiyatı Sert Düştü: Sebep Binance Mi?

Ancak BTC/USD işlem çiftinin 14.000 dolar seviyesinden düzeltme yaşamaya başlaması ile beraber ETH gibi altcoin’lerin harekete geçtiği görüldü. Ethereum 400 doların üstüne çıkıp ralliyi devam ettirecek izlenimi verse de çok sert ve beklenmeyen bir düşüş yaşandı. Ethereum fiyatı bir anda 380 dolar seviyelerine çakılırken BTC fiyatı da 13.300 dolara kadar düştü. Kimse bunun sebebini bilmezken bir hesap oldukça ilginç bir veri ortaya koydu.

binance ethereum

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para analiz şirketi CoinMetrics.io, piyasalardaki sert düşüşten sadece 20 dakika önce Binance kripto para borsasına 4.000 ETH yatırıldığını ortaya çıkardı. Bu da mevcut fiyat üzerinden hesaplandığında yaklaşık 1,6 milyon dolara tekabül etmekte. Tanınan bir kripto para analisti olan Benjamin Blunts ise ETH/BTC işlem çiftinin hiç iyi gözükmediğini ve ETH’nin bu düşüşünün aslında beklendiğini belirtti.

Blunts’ın yaptığı açıklamadan kısa süre sonra ETH’nin çok sert düşüş yaşaması ise bunun sadece balinaların 4.000 ETH satmasından değil, aynı zamanda teknik sebeplerden de yaşanan bir düşüş olduğunun anlaşılmasını sağladı.

Blunts’ın alttaki gönderisinden önce, 17 Ekim tarihinde yayınladığı gönderiye bakıldığında aslında bu düşüşün günler önceden tahmin edildiği görülüyor. ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 385 dolara kadar geriledi ve gün içerisinde birkaç kere 380 dolar altını test etti. Ethereum fiyatının çizdiği bu olumsuz grafik, kesinlikle yatırımcıların endişesini katlamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar