X


Canlı Kripto Para

Canlı kripto para takibi yapmak riskler açısından oldukça önemli olabiliyor. 
12:57
3 Kasım 2020

Özellikle son zamanlarda kripto para birimlerinde fiyat hareketleri hızlandığı için canlı kripto para takibi yapmak daha önemli geldi. Canlı kripto para takibi yapmak, anlık olarak kripto para birimlerinin fiyatlarını takip etmek ve fiyat değişimlerini dakikası dakikasına takip etmek olarak tanımlanabilir.

Özellikle al-sat yapan yatırımcılar için canlı kripto para takibi yapmak oldukça önemli. Çünkü anlık oluşan farklardan büyük karlar elde edilebiliyor. Tabii ki bunu 7/24 yapmak çok zor olacağı için canlı kripto para takibi yapan ve otomatik al-sat işlemi gerçekleştiren platformlar da bulunuyor.

Kripto Para Birimleri

Kripto para birimlerinde canlı izlemeler yapıldığında, anlık olarak aşağı ya da yukarı yönlü değişimler, piyasa değerleri, 24 saatlik hacimler, toplam hacimler, 24 saatteki aşağı ya da yukarı yönlü değişim ve haftalık aşağı ya da yukarı yönlü değişimler görülebiliyor. Bu sayede yatırımcılar hem anlık fiyat hareketlerinden kar elde etmeye çalışırken hem de o kripto para ile ilgili piyasa verilerine ulaşabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle yeni piyasaya sürülen kripto para birimlerin volatilite oldukça yüksek oluyor. Her ne kadar volatilite kriptolar için tartışmalı bir konu olsa da aslında yatırımcılar bu volatiliteler sayesinde çok kısa sürede yüksek kar elde edebiliyor. Dolayısıyla yeni piyasaya sürülen kripto paralarda anlık takip yapmak yüksek getiri olasılığını artırıyor.

Bunlara ek olarak kripto para birimlerinde düşüşler başladığında da anlık takip riski azaltmak adına faydalı olabiliyor. Canlı kripto para takibi ile düşüşe geçen coin’ler kolaylıkla tespit edilebilir ve yatırımcı riskini bu sayede en aza indirebilir.

Öte yandan canlı kripto para platformlarında şu anda en aktif kripto para birimlerinin Bitcoin (BTC), Tron (TRX), Cardano (ADA), Tether (USDT), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), NEM, EOS, Bitcoin Cash (BCH) ve Tezos (XTZ) olduğu görülüyor.

Ayrıca canlı kripto para takibi ile kripto para birimlerinin borsalardaki fiyat farklarını da yatırımcılar görebiliyor. Böylece borsalar arası al-sat yaparak yani arbitraj işlemi ile kar elde etme şansı arttırılmış oluyor.

Kripto para birimleri uzun vadeli yatırımlar olarak değerlendirilmenin yanı sıra kısa vadeli ve al-sat yatırımları olarak da değerlendirilen varlıklar. Bu sebeple uzun vadeli yatırımcılar canlı kripto para takibine önem vermese de al-sat yaparak kar elde etmek isteyen kişiler için canlı kripto para takibi oldukça önem taşıyor.

Kripto Para Borsası

Investing gibi platformların yanı sıra güvenilir kripto para borsaları aracılığı ile de canlı kripto para takibi yapılabiliyor. Hemen hemen her borsa kullanıcılarının fiyatları anlık olarak takip edebilmesine olana tanıyan tablolar sunuyor. Örneğin, işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’te bu tablo şu şekilde görülüyor:

Ayrıca kripto para borsaları anlık fiyatların yanında günlük, haftalık, yıllık grafikleri ve fiyatları da paylaştığı için kullanıcılar için oldukça kullanışlı oluyor. Böylece yatırımcılar istedikleri dönemle anlık fiyatları karşılaştırabiliyor ve yatırım stratejilerini belirleyebiliyor.

Bunlara ek olarak kripto para borsaları al-sat için de en sık tercih edilen platformlar olarak nitelendirilebilir. Çünkü hem profesyonel kullanıcılar için hem de yeni başlayanlar için çeşitli hizmetler sunuyorlar. Bu sayede hem yeni başlayan kullanıcılar kolay kullanım avantajlarından faydalanmış oluyor hem de profesyonel kullanıcılar çeşitli işlem araçları ile yatırımlarını yönetebiliyor.

Canlı Kripto Para Grafiği

Canlı kripto para grafiklerinde de yukarıda bahsettiğimiz gibi anlık fiyat hareketlerini görmek mümkün. Burada yatırımcıların avantajlı olduğu bir nokta, birkaç adım önceki fiyatları da görebilecek olmalarında yatıyor. Böylece gün içindeki fiyatlarla o anki fiyat karşılaştırılabiliyor ve stratejiler oluşturulabiliyor.

Ayrıca canlı grafiklerde iniş çıkış noktaları da görülebildiği için yine yatırımcıların strateji oluşturmasında bu grafikler yardımcı olmuş oluyor. Buna ek olarak bazı platformlar canlı kripto para grafiklerinde destek ve direnç noktalarına da yer veriyor. Böylece kullanıcılar alım ya da satış yapacakları zaman bu noktaları da göz önünde bulundurabiliyor.

Canlı Kripto Para Yorumları

Canlı kripto para takibi yapan kullanıcılar anlık olarak düşüncelerini, stratejilerini ve beklentilerini de Investing gibi platformlar aracılığı ile paylaşabiliyor. Böylece diğer yatırımcılar da bu yorumlardan faydalanarak kendi yatırımlarını yönetebiliyor.

Bunların yanında canlı kripto para yorumlarında zaman zaman çok önemli ve kendini kanıtlamış analistlerin yorumları da olabiliyor ve bu yorumları takip etmek hayat kurtarabiliyor.

Yine de bu noktada şunu hatırlatmakta fayda var: Yatırımınız ne olursa olsun öncelikle kendi araştırmanızı yapmanız, kendi belirlediğini strateji ile ve kendi belirlediğini miktar ile hareket etmeniz her zaman kendi riskinizi kendi kontrolünüzde olmasını sağlayacağı için daha güvenlidir

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar