X


Kripto Para Yatırımcılarının Kaçırmaması Gereken 20 Önemli Proje ve Gelişme

Hangi kripto paralar yakında önemli değişimlere sahne olacak?
13:33
3 Kasım 2020

Kripto para piyasası özellikle bugün sonuçlanacak olan ABD başkanlık seçimleri nedeniyle büyük bir belirsizliğe kapıldı. Bitcoin’in (BTC) birkaç gündür devam eden yükselişi de bugün itibariyle durdu ve BTC/USD işlem çifti 13.500 dolar seviyelerinde konsolidasyon yaşıyor. Ancak diğer kripto para projelerini bekleyen önemli gelişmeler, kesinlikle BTC yerinde sayarken altcoin piyasasına yükseliş şansı verebilir.

Bu Kripto Para Projelerine Dikkat!

Önde gelen kripto para analiz sayfalarından ICO Analytics tarafından paylaşılan tabloda da bugünden Aralık ayı sonuna kadar hangi kripto para biriminin nasıl önemli bir gelişme yaşayacağı tarihi ile beraber verildi. Peki hangi kripto para projeleri yakında önemli bir değişimin eşiğinde?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

1- XPRT: Polkadot ekosisteminin en tanınan projelerinden olan Persistence One, önde gelen blockchain projeleri ile yaptığı ortaklık kapsamında StakeDrop etkinliğini başlattı. StakeDrop etkinliğinde Cosmos, Terra, Tezos, Polkadot ve Matic Network gibi önde gelen projelerin yatırımcılarına belirli oranlarda XPRT dağıtılacak ve bu  sayede XPRT’ye olan temas arttırılmış olacak. Etkinlik hala devam ediyor ve bunun henüz tam olarak piyasaya çıkmamış XPRT için büyük bir artış getireceği tahmin edilmekte.

2- ROSE: Piyasaya henüz tam anlamıyla giriş yapmamış olan ancak birçok analistin dikkatini çeken ROSE’un CoinList kripto para borsasında “farming” süreci başladı. Bu kapsamda yatırımcılar CoinList üzerinden ücretsiz bir şekilde ROSE token’larını toplayabilmekte.

3- AXS: Axie İnfinity kripto para projesinin satışı direkt olarak Binance üzerinden yapılmakta ve bu da bütün gözleri proje üzerine çekmekte. Binance üzerindeki AXS satışı bugünden itibaren başladı ve bir süre daha devam edecek.

4- STRAT: Önde gelen kripto para projelerinden STRAT, kendi ana ağına geçiş yapıyor ve bunun gibi etkinliklerin her zaman fiyata etki ettiği bilinmekte. 12 Kasım tarihinde yapılacak olan geçiş, o tarihe kadar oluşan beklenti ile de fiyata önceden etki edebilir.

5- Bitcoin Cash Hard Fork: Bitcoin Cash 15 Kasım tarihinde bir hard fork’a daha gidecek ve yeni bir blockchain ağı oluşturulacak. BCH sahipleri 15 Kasım tarihinden sonra yeni ağın kripto para birimine de ücretsiz bir şekilde kavuşabilecek.

6- Zcash Halving: Gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash, 17 Kasım tarihinde blok ödülü yarılanmasını gerçekleştirecek ve bu sayede ağın enflasyon oranı %12 seviyelerine kadar düşecek. Bunun hem uzun hem kısa vadede fiyatı etkilemesi bekleniyor.

7- FLOW: CoinList’in büyük beklenti yaratan projesi FLOW, Kasım ayı içerisinde kendi ana ağına geçiş yapacak.

8- GRT: 12 milyon dolarlık fon toplayan The Graph, aynı FLOW gibi Kasım ayı içerisinde kendi ana ağına geçiş yapacak ve fiyat bu açıdan olumlu bir  hareketlenme yaşayabilir.

9- POND:  Marlin ağının kripto parası POND da aynı XPRT gibi StakeDrop etkinliği başlattı. POND buna ek olarak Kasım ayında ana ağına geçiş yapacağını da duyurarak 1 ayda 2 müjde vermiş oldu.

10- BEAM X: Gizlilik odaklı kripto para projesi Beam, DeFi sektörüne özel “gizlilik odaklı ağ” Beam X’in Kasım ayında piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Yani Kasım ayı bitmeden BEAM fiyatında da bir  hareketlenme görülebilir.

11- ATOM IBC: Ethereum rakiplerinden olan Cosmos’un IBC protokolü Kasım ayında sonunda aktif ediliyor. IBC yani blockchain ağları arası iletişim protokolü aslında Cosmos altyapısının da temelini oluşturmakta ve bu sebeple bir hayli önemli.

12- RADIX: Ekim ayının  sonlarında token satışının tamamlamış olan RADIX’in yatırımcılara token aktarımı Kasım ayında başlatılacak ve piyasaya yeni girecek olan bu kripto paranın değerinde önemli bir artış görülebilir.

13- ACA: Polkadot’un stablecoin’i olarak bilinen ACA’nın token’lar üzerinde uyguladığı kilit Kasım ayında kaldırılıyor ve bu da piyasaya girmesi heyecanla beklenen projeler arasında yer almakta.

14- KAR: Karbenz Coin de aynı ACA gibi token’lar üzerindeki kilidi Kasım ayında kaldıracak ve piyasaya yeni giriş yaparak bundan sonraki gidişatını belirleyecek.

15- SKL: ConsenSys tarafından geliştirilen Skale, 2 ay önce yapılan satışı büyük bir ilgi ile kapatmıştı. 1 Aralık itibariyle token’lar resmen alım satıma açılacak ve bu projenin inanılmaz bir ilgi toplaması bekleniyor.

16- ZEN: Horizen ağı 2 Aralık tarihinde blok ödülü yarılanmasına gidecek ve bu sayede uzun vadede fiyatın yere daha sağlam basması hedefleniyor.

17- STX: Sektörün tanınan kripto para birimlerinden Blockstacks’ın 2.0 test ağına geçiş tarihinin son günü 15 Aralık olarak açıklandı. Yani STX’in beklenen 2.0 ağına geçişi en geç 15 Aralık tarihine kadar gerçekleştirilecek.

18- NEM: Nem Foundation’ın projesi olan XEM, Aralık ayında Symbol ağının piyasa sürülmesi ile önemli bir hareketliliğe ev sahipliği yapabilir.

19- CRO: Crypto.com’un kripto parası CRO, Aralık ayında kendi ana ağına geçiş yapacak.

20- Ethereum 2.0: Büyük ihtimalle listenin en önemli gelişmesi olan Ethereum 2.0 hakkında net bir gün verilmedi. Buna rağmen her geçen gün ETH 2.0 hakkında daha olumlu haberler basına yansımakta ve bunun 2020 yılı bitmeden hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar