X


Ethereum Fiyatı İçin Yeni Tahmin: Bu Fraktal Her Şeyi Değiştirebilir

Ethereum fiyatı bu grafiğe göre yükselişe çok yakın olabilir.
12:22
3 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) oldukça hareketli bir hafta yaşadı ve bu hareket yakın zamanda bitecek gibi gözükmüyor. Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü nedeniyle volatilitesi bir hayli artan ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 375 dolardan işlem görmekte.

Ethereum fiyatı daha önceki günlerde ani bir yükseliş ile 400 dolar seviyesinin ve kritik direnç noktasının üstüne çıksa da şimdi inilen 375 dolar seviyesi birçok analist için alarm zillerini çalmasına neden oldu. Son 24 saat içerisinde %5 üzerinde düşüş yaşayan ETH/USD işlem çiftinin önümüzdeki günlerde daha da sert düşüş yaşaması beklense de bir fraktal her şeyi değiştirebilir.

Ethereum

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum Fiyatı İçin Her Şey Değişebilir

Tanınan bir kripto para analisti olan TraderKoz, kendi Twitter hesabından paylaştığı gönderide ETH için her şeyi değiştirebilecek fraktalı çizdi. 2017 yılındaki gidişatı hatırlatan analist, daha önce de benzer hareketler olduğunu ve fiyatın tam olarak 375 dolar seviyesinden sıçrama yaptığını vurguladı. Fiyat bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 375 dolar seviyelerinde ve analistin bundan sonraki tahmini inanılmaz bir yükselişe işaret etmekte.

Analistin yayınladığı aşağıdaki grafiğe bakıldığında fiyatın 375 dolardan başlayarak 437 dolar üstüne kadar çıktığı, buradan 500 dolara kadar giden yeni bir trendi başlattığı görülüyor. Analist ilgili gönderide “bu grafikteki benzerlikler görmezden gelinemeyecek kadar bariz” ifadesini kullanarak aslında ETH fiyatının yükselişine olan inancını da göstermiş oldu.

Aslında bu fraktalın devamında Ethereum 2.0 ile ilgili bir gelişme duyurusu yapılması yükselişin 750 dolara kadar devam etmesini sağlayabilir. Yıllardır geliştirilen ve büyük bir merakla beklenen Ethereum 2.0 için son hazırlıkların yapıldığı biliniyor. Buna rağmen hala ETH 2.0 hakkında net bir tarih verilmedi ve herkes 2020 yılı bitmeden bunun yayınlanacağını düşünüyor.

Ethereum fiyatının böyle devasa bir ralliye başlaması için ise yukarıdaki grafikteki gibi öncelikle 430 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerekiyor. Söz konusu gelişme gerçekleşene kadar ETH fiyatının bir süre daha 400 dolar altından işlem görmesi beklenmekte. Ethereum balinalarının toplu satışları ise fiyatı bilerek düşürmek için atılan bir adım olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar