X

Binance’den Beklenen Altcoin Açıklaması Geldi

Binance'in yeni açıklaması Bitcoin Cash için ne ifade ediyor?
14:29
3 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi Bitcoin Cash (BCH), 15 Kasım tarihinde çok büyük bir değişim yaşayacak. Hard fork olarak da bilinen sert çatallanma, BCH  ağının ikiye ayrılmasına ve yeni bir kripto para biriminin ortaya çıkmasına yol açacak. Bitcoin Cash’in hard fork’unu bu kadar özel yapan sebepler ise hem BCH’nin neredeyse her sene hard fork geçirmesi hem de bu seferki hard fork için borsaların tavrının bilinmemesi olarak ifade edilebilir.

Bitcoin Cash Hard Fork’unda Neler Olacak?

Ancak dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance sonunda BCH hakkında bir açıklama yayınladı. Binance yayınladığı blog gönderisinde Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash Node olarak bilinen iki istemcinin ayrışmasını nasıl ele alacağını detaylarıyla anlattı. Bu hard fork sonrasında Bitcoin Cash Node’a özel yeni bir kripto paranın ortaya çıkması beklense de düşük bir ihtimalle bunun gerçekleşmemesi de mümkün.

Bitcoin cash

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance de iki farklı senaryoyu ele alarak uygulayacağı adımları açıkladı. 15 Kasım tarihinde Binance üzerindeki BCH çekim işlemleri durdurulacak. Hard fork spot BCH alım satım işlemlerini ise engellemeyecek. BCH marjin alım satım işlemlerinin de devam edeceği belirtilirken opsiyon alım satım seçeneği durdurulacak. Binance hard fork zamanında volatilitenin artmasından dolayı birçok pozisyonun tasfiye olabileceği uyarısında bulundu.

Eğer yeni bir kripto para birimi ortaya çıkarsa Binance bütün BCH sahiplerine söz konusu yeni coin’den 1:1 oranında dağıtacak. Ancak yeni bir kripto paranın ortaya çıkmaması durumunda ise Binance para yatırma ve çekme işlemlerini en kısa sürede açıp eskisi gibi devam edecek. Binance’in bu açıklaması belirsizliği bir nebze azaltsa da hala bilinmezliklerin olduğu söyleenbilir.

OKEx kripto para borsası da konu hakkında yaptığı açıklamada yeni kripto para biriminin ortaya çıkması durumunda 1:1 oranında dağıtım olacağını ifade etti. Daha önce Coinbase kripto para borsası bu konuda birçok yatırımcıyı mağdur etmişti.

Bitcoin hard fork’u ile ortaya çıkan BCH, Coinbase üzerinde BTC tutanlara dağıtılmamış ve bu konuda dava açılsa da Coinbase davanın kazananı olmuştu. Binance’in BCH açıklaması da bu sebeple büyük önem taşıyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar