X

Keep3rv1 Nedir?

Keep3rv1, Keep3r Network platformunun kendi kripto para birimidir.
15:00
3 Kasım 2020

Keep3rv1, Keep3r Network platformunun kendi kripto para birimidir. Keep3r Network ise teknik işler için merkezsiz bir piyasa olarak tanımlanabilir. Bu noktada asıl önemli olan ise projenin başındaki isim. Çünkü projenin başında yearn.finance’in de kurucusu olan Andre Cronje yer alıyor. Yearn.finance’in kripto para birimi YFI geçtiğimiz aylara damgasını vurmuş ve 40.000 doların üzerine kadar yükselerek adeta bir ilke imza atmıştı.

KP3R Coin Nedir?

KP3R Coin, projede “keeper” olarak adlandırılan katılımcıları ödüllendirilmek için kullanılacak olan Keep3r Network’ün yerel token’dır. Ayrıca Keep3rV1’in (KP3R) bir DeFi token’ı olarak üretildiğini belirtmekte de fayda var.

Keep3r Network, harici girişimlere ihtiyaç duyan projeler ve harici ekiplerin koruyucu işler bulması için merkezi olmayan bir “keeper” ağıdır. Burada “keeper”, “bekçi” olarak dilimize çevrilebilir. Dolayısıyla bekçi, bir işi yürüten harici bir kişi ve/veya ekibi ifade etmek için kullanılan terim olarak nitelendirilebilir.  Bekçinin görevi, bir işlemi çağırmak kadar basit veya kapsamlı off-chain mantık gerektirecek kadar karmaşık olabilir. Keep3r ağının kapsamı, bu işleri kendi başlarına yönetmek değil, sözleşmelerin bekçiler için iş olarak kaydedilmesine ve bekçilerin işleri yapmak için uygun olarak kendilerini kaydetmelerine izin vermektir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Keep3r Netowrk ağında bir de “Job” terimi kullanılıyor. “Job” yani “iş”, harici bir kuruluşun bir eylem gerçekleştirmesini isteyen akıllı bir sözleşmeye atıfta bulunmak için kullanılan terim olarak karşımıza çıkıyor. Eylemin “iyi niyetle” yapılmasını ve kötü niyetli bir sonucun olmamasını istiyorlar. Bu nedenle akıllı sözleşmeler “iş” olarak kaydolurlar ve daha sonra bekçiler sözleşmelerini yürütebilirler.

Ayrıca bekçiler; botlar, komut dosyaları, diğer sözleşmeler veya yalnızca olayları tetikleyen EOA hesapları olabilir. Bekçiler bir işlevi her çalıştırdığında, ya Ethereum (ETH) ya da Keep3rv1 Coin ile ödüllendiriliyorlar.

Tüm bunların yanında keep 3rv1 coin ile ilgili daha net bilgilere sahip olmak için güncel rakamlara göz atmakta da fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre 42.744.285 USD piyasa hacmi  ile 140. sırada yer alan KP3R’nin yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 213,72 USD ile ve Bitcoin karşısında 0,01580843 BTC ile işlem yaptığı görülüyor. Ayrıca Keep3rv1 Coin’in henüz çok yeni olmasına rağmen 28 Ekim 2020 tarihinde 36,74 dolar ile rekor kırdığını ve 29 Ekim 2020 tarihinde 383,85 dolar ile dip noktayı gördüğü belirtilebilir.

Bunlara ek olarak Keep3rV1 (KP3R) şu anda piyasada 200.001 adet bulunuyor.

KP3R Coin Yorum

Aslında keep 3rv1 coin en çok başındaki isim sebebiyle dikkat çekiyor ve yorum alıyor. Andre Cronje daha önce büyük bir başarı elde eden yearn.finance’in ve büyük bir başarısızlık gösteren Eminence projesinin başındaki isim. Dolayısıyla şu anda Keep3rV1 (KP3R) projesinin de geleceğinin nasıl olacağı büyük bir merak konusu olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca KP3R, Binance listelenmesi sonrasında da büyük ses getirdi. Çünkü  Keep3rv1 Coin listelenmenin ardından %2.000 gibi çok büyük bir artış sergiledi. Ancak her ne kadar getiri çok yüksek olsa da bazı isimler bunun bir exit scam olabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Örneğin; Jozef Jesko projenin on binlerce Ethereum ile kayıplara karışabileceği yorumunda bulundu.

Projenin ve token’ın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise büyük bir merak konusu.

KP3R Coin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile  Keep3rv1 Coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar