X

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 3/11/2020

Bitcoin teknik analizi kısa vade için ne gösteriyor?
18:43
3 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) seçim tarihi yaklaştıkça 14.100 dolar seviyesinin daha da altına indi ve sonunda 13.400 dolara kadar düştü. Ancak 3 Kasım tarihinde seçimin başladığı ve sandıkların açıldığı saatlerde BTC’nin bir anda yükselişe geçtiği ve son 24 saat içerisinde %2 artış ile 13.765 dolara kadar çıktığı görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin teknik analizine bakıldığında aslında BTC fiyatının kritik destek noktasına düşmeden toparladığı ve bir anda 13.700 dolara çıktığı söylenebilir. 13.215 dolar seviyesinin test edilmesi ve bunun altına inilmesi birçok uzmana göre BTC için oldukça riskli bir düşüşü beraberinde getirebilirdi ancak beklenen olmadı. Şu an için yükseliş odaklı direnç noktalarına bakıldığında 14.400 dolar, 14.600 dolar ve 14.800 doların ön plana çıktığı görülüyor.

btc

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eğer BTC bugün yükselmeye devam eder ve 14.100 dolar direncinin üstüne çıkarak yeni bir yıllık rekor kırarsa kesinlikle 14.600 dolara kadar yükseliş yaşanabilir. Bitcoin uzun vadede ise 16.000 dolar, bunun devamında 20.000 dolara kadar yükselebilir ve uzmanların görüşleri buna odaklanmış durumda. Ancak kriptop ara analistleri özellikle bugün için sert uyarılarda bulunuyor.

Kyle Davies konu hakkında yayınladığı gönderisinde seçim gününde BTC’nin likiditesinin çok azalacağını ve çok küçük hamlelerin bile fiyatı yukarı yönlü harekete geçirebileceğini belirtti ve bu konuda uyarı yayınladı.

BTC/USD Teknik Analizi

Lider kripto para biriminin fiyatında birkaç dakika içerisinde %2’lik bir hareketlenme görülmesi de BTC/USD’nin gerçekten şu sıralar oldukça volatil olduğunu gözler önüne sermekte. Önemli indikatörlerden olan RSI an itibariyle alım bölgesinde negatif uyumsuzluk oluşturuyor yani yakın vadede önemli bir düşüş görebiliriz

Bitcoin’in seçimin tam sonuçları açıklandıktan sonra sert bir darbe alması ve kazanan kişiye göre 13.000 dolar bandına geri düşmesi mümkün. Ancak tabii ki suni bir artış ile yeniden 14.100 doların üstüne çıkıldığına tanıklık edebiliriz. Şu an için borsalarda da panik alımı yapıldığı görülüyor ve BTC ile borsalar  arasındaki bağ, birçok şeyi değiştirebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar