X


Bitcoin ve Ethereum Fiyat Yükselişi Bitti Mi? Uzmanlar ve Veriler Ne Gösteriyor?

ETH ve BTC fiyatının gidişatı ne olacak?
15:33
3 Kasım 2020

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 13.518 dolardan, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un değeri ise 379 dolardan işlem görmekte. ETH ve BTC fiyatlarında son 2 gündür yaşanan sert çekilmeler yatırımcıları endişelendirse de uzmanlar konu hakkında oldukça net konuştu.

Aslında sadece uzmanlar değil, altyapısal gelişmeler ve veriler de hem BTC hem de ETH fiyatları için yükselişin henüz bitmediğine işaret etmekte. Pazartesi günü 13.563 dolarla kapanış yapan BTC, rekor 14.100 dolardan yaklaşık 600 dolar geride olsa da ETH bu rekorun kırıldığı günkü fiyatından bu kadar uzak değil. Fiyatın dışındaki indikatörlere bakıldığında ise ilginin devamlı olarak arttığı görülmekte.

Bitcoin ve Ethereum Aramaları Artıyor

Google Trends etkinliğine bakıldığında BTC 2017 yılında 20.000 dolar rekoru kırıldığında bile ilginin şimdiki kadar olmadığı görülüyor. Ekim ayında Bitcoin ile ilgili tweet’lerin toplam sayısı %16 artarak önemli bir yükseliş sergiledi. Ancak The Tie tarafından aktarılan verilere ve açıklamaya bakıldığında henüz aylık ortalama 1 milyon tweet’e ulaşılmadığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

eth btc

Aşağıda grafiği paylaşılan BTC hakkındaki tweet’lerin yanı sıra artış yaşayan hashrate de yükselişe işaret etmekte. Hem Ethereum hem de Bitcoin ağlarındaki hashrate güçlü bir sıçrama yaptı ve bu madencilerin ilgisinin zirve yaptığını gösteriyor.

Madencilerin ilgisinin zirve yapması, genellikle fiyatın zirve yapmasını sağlıyor ve önümüzdeki günlerde hem ETH hem de BTC fiyatlarında önemli bir yükseliş görülebilir. Bitcoin aslında 14.000 doların altına inse de daha önceki yükselişlerindeki gibi bir anda sıçrama yaparsa gün içerisinde 15.000 dolara kadar bile çıkabilir.

Ancak Ethereum fiyatının hareketlenmesi için ise BTC’nin 14.000 dolar üzerinde konsolidasyon yaşaması ve altcoin’lerin yükselişine izin vermesi gerekmekte. Tanınan kripto para analisti DonAlt ise yakında BTC’nin 14.000 dolarda asılı kalacağını ancak Ethereum fiyatının yükseleceğini ifade ederek bu verileri daha da güçlendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar