X


Binance USD Nasıl Alınır?

Binance USD nedir?
19:22
3 Kasım 2020

Binance USD, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in stablecoin’i olarak biliniyor. Stablecoin yani değeri diğer kripto paralara göre çok daha istikrarlı olan bu token’lar genellikle ABD doları gibi itibari paralara endekslenmekte. Binance USD de adından anlaşılacağı üzere ABD dolarına endeksli ve 1 BUSD 1 USD şeklinde alınıp satılan bir kripto para birimidir.

Aslında stablecoin furyası 2018 yılında inanılmaz bir popülerlik yaşadı ve 2019 yılında birçok yeni stablecoin piyasaya sürüldü. Binance kripto para borsası da bu pazara dahil olmak isteyerek BUSD Coin’i piyasaya sürdü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük stablecoin 16 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile Tether olarak gözüküyor.

Tether’in arkasında 2,935 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile USD Coin yer alırken, onun altında 22. sırada Dai, Dai’nin 5 sıra gerisinde 691 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile Binance USD, onun altında 46. sırada HUSD, onun altında ve 51. sırada TrueUSD, devamında ise 54. sırada Paxos Standard yer almakta. Görülebileceği üzere BUSD Coin gibi stablecoin’ler top 100 içerisinde oldukça önemli yerlere geldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BUSD Coin Nedir?

Peki BUSD Coin tam olarak nedir ve nasıl bir kullanıma sahip? Binance USD aslında yatırımcıların piyasanın hareketli olduğu anlarda kaçmak için kullandığı bir kapı. Yatırımcılar BTC veya diğer kripto paralar sert düşerken BUSD Coin gibi stablecoin’lere geçiş yaparak bu düşüşten en az şekilde etkilenmeye çalışıyorlar.

Busd Nasıl Alınır?

Peki Binance’in stablecoin’i BUSD tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  • BUSD satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna BUSD yazın ve altta açılan BUSD/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “BUSD AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek BUSD alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar