X

OKEx Hakkındaki İddialar Her Geçen Gün Daha da Artıyor

OKEx kullanıcıları için kabus yeni mi başlıyor?
15:51
29 Ekim 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan OKEx, 16 Ekim tarihinde tutuklanan kurucusu Star Xu’nun çoklu imza özelliğine sahip cüzdanın özel anahtarlarından birisine sahip olması nedeniyle uzun bir süreden beri para çekme işlemlerini devam ettiremedi.

Çin merkezli blockchain haber sitesi Jinse Caijing ise bugün yayınladığı iddiasında OKEx kripto para borsasının Bitcoin soğuk depolama cüzdanının aslında çoklu değil tek imzaya sahip olduğunu belirtti. Bu da Star Xu’nun aslında 200.000’den fazla Bitcoin’e erişimi olan tek kişi olduğunu gösteriyor.

OKEx’in Fonlarına Tek Bir Kişi Mi Erişebiliyor?

Xu’nun polis tarafından gözaltına alındığı düşünülecek olursa 16 Ekim tarihinde kapatılan para çekme işlemlerinin bir daha ne zaman açılacağı tam olarak bilinmiyor. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan Matthew Graham tarafından da Twitter’da paylaşılan bu iddia, OKEx kullanıcıları için tam olarak kabus anlamına geliyor.

OKEx’in cüzdanlarında 2,65 milyar dolardan fazla değere sahip Bitcoin bulunduğu biliniyor. Bu da Xu’nun tutukluluğunun devam ettirilmesi durumunda uzunca bir süre söz konusu fonlara ulaşılamayacağı ve binlerce kullanıcının mağdur edilmesi demek.

OKEx kripto para borsası ise konu hakkında yaptığı açıklamada ise ilgili cüzdanın tekli imzaya sahip olmadığını ve bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar