X


Ünlü Fenomen, Bedava Kripto Para Dağıttığı Oyununu Tanıttı

Pewdiepie da kripto para sektörüne giriş yaptı.
18:22
2 Kasım 2020

Dünyanın en ünlü YouTuber’larından birisi olan Pewdiepie, daha önce de kripto para ve blockchain sektörüne yönelik birden fazla adım atmıştı. Blockchain tabanlı yayın platformu DLive üzerinde birden fazla yayın yapan ve kripto paralara ilgi duyduğunu açık eden Pewdiepie, şimdi ise kendi video oyununu ve bedava dağıtacağı kripto paraları tanıttı.

Dünyaca ünlü YouTube yıldızı, Pokemon’a benzer bir oyun olan Wallem’i tanıttı. Fenomen isim buna ek olarak “Pewdiepie Skin” isimli NFT token’ını da bu oyunla beraber görücüye çıkartı. NFT olarak bilinen token türü aslında koleksiyon odaklı bir kripto para olarak tanımlanabilir. DeFi sektörü ile patlama yaşayan NFT token’larının da son aylarda bir hayli popüler olduğu biliniyor.

Pewdiepie’ın oyunu Wallem, üç boyutlu ve arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip haritalarla oynanıyor. Oyuncular oyunu açıp etraflarına baktıklarında arttırılmış gerçeklik sayesinde oyuna ait öğeler görüyorlar. Oyunda bir kripto para cüzdanı gösteriliyor ve kullanıcıların oyun içerisine yerleştirilen Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto paraları cüzdanlarına koyabilmeleri amaçlanıyor. Daha sonra bu fonlar başka cüzdanlara aktarılıp borsalarda satılabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pewdiepie Tanıttı: Wallem ve Pteria Nedir?

Pewdiepie konu hakkında yaptığı açıklamada “yolda yürürken bile token bulabilir ve yaşadığınız yere göre yanınızda ortaya çıkan token’larla para kazanabilirsiniz” ifadelerini kullandı. Android ve iOS mağazalarında kendine yer bulan Wallem, kullanıcılarına buna ek olarak Ethereum tabanlı ERC20 token’ı Pteria (PTE) ödülleri de dağıtıyor.

pewdiepie

Kullanıcılara PTE kripto para birimlerine ek olarak Armani ve Motta gibi önde gelen markaların hediyeleri de dağıtılmakta. Pewdiepie konu hakkında yaptığı açıklamada yeni sürprizlerin ve hediyelerin dağıtılacağını, kripto para sektörüne artık resmi bir şekilde giriş yaptığını belirtti.

Oyunun geliştiricisi Andrea Bempensante ise gelecekte oyuna yeni bir özellik getirip kullanıcıların birbirlerinin cüzdanlarından kripto para çalabilmesinin önünü açacaklarını ifade etti. “Açık cüzdan” konsepti ile herkes birbirinin token’larını bulup hırsızlık gibi girişimlerde bulunabilecek. Paralarını korumak isteyen kişilerin ise farklı yöntemlere başvurmak zorunda kalacağı belirtilmekte.

Pewdiepie gibi ünlü isimlerin de kripto para sektörüne giriş yapması kesinlikle bunun ana akım kitlelere yayıldığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar