X


Harvest Finance Coin Nedir?

Harvest, en yeni DeFi protokollerinden elde edilen en yüksek verimi otomatik olarak toplayacak.
12:35
13 Ağustos 2021

Harvest, en yeni DeFi protokollerinden elde edilen en yüksek verimi otomatik olarak toplayacak ve en son farming teknikleri kullanılarak alınan verimi optimize edecek şekilde tanımlanıyor. FARM, Harvest için yönetim token’ıdır. FARM sahiplerinin FARM operasyonel hazinesine yönelik tekliflere oy verebileceği ve Harvest operasyonlarından %5 ücret alabilecekleri iddia ediliyor.

Harvest Finance (FARM) Nedir?

Harvest Finance, varlıklarını yüksek verimli farming fırsatlarında kullanmak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş otomatik bir yield farming protokolüdür. Harvest en çok, merkezi olmayan finans (DeFi) pozisyonlarını 7/24 yönetemeyenlere hitap edecek.

DeFi’de belli bir zaman geçirenlerin, fonları çeşitli protokoller arasında manuel olarak taşımanın zaman aldığını ifade ettikleri görülüyor. Stratejiler geliştirmek ve pozisyonları denetlemek zaman alır ve Ethereum ağındaki işlem maliyetlerinin yüksek olduğu düşünülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Harvest Finance, en yüksek getiriye sahip en yeni DeFi platformlarını otomatik olarak arayarak tüm bunları bir arada toplamaya çalışıyor. Ardından en son farming teknikleriyle verimi optimize ediyor.

Bu nedenle Harvest, DeFi’deki en son projelerden farming yapmanın uygun bir yolunu arayanlar için en iyi sonucu verir. Bu yüksek  yield farming fırsatlarında çalışmak amacıyla fon koymak için kullanıcıların başlaması desteklenen token’ları yatırması yeterlidir.

Buna ek olarak Harvest Finance ekibi, Andre Cronje’nin projelerine ilham verdiğini belirtiyor. Cronje, bir geliştiricinin önce kendisi için bir çözüm oluşturarak ne kadar çok şey başarabileceğini gösterdi. Böylece onun liderliğini takip ederek, Harvest önce kendileri için en iyi çözümü aradı.

Öte yandan FARM, Harvest’in yönetim token’ıdır. FARM token sahipleri yalnızca protokolün gelecekteki yönüne oy vermekle kalmaz, aynı zamanda likidite sağlamak için teşvik alırlar. Ayrıca, yield farming gelirlerinden kar paylaşımına katılıyorlar. Nakit akışları, Yönetim Altındaki Varlıklardan gelirken, protokol karları, kullanıcıların bir hisseye sahip olmaları ve yönetmeleri için teşvikleri hizalı tutar.

Harvest, önümüzdeki dört yıl boyunca toplam FARM token arzını 690.420 ile sınırlayacak. Likidite Sağlayıcılar, paylarını kazanmak için sabit paralar, token’lar veya havuz token’ları yatırabilir.

FARM Coin Yorum

Günümüzde DeFi platformlarının popülerliği arttıkça bu platformları da aynı anda takip etmek önem kazandı. Bu noktada kullanıcıların Harvest platformunu takip ettikleri ifade edilebilir. Ayrıca çoğu DeFi platformlarında olduğu gibi HARM token’ın getirdiği avantajların da yakından takip edildiği görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 290 USD ile işlem gören Harvest Finance coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.006269 BTC ile işlem görüyor. Harvest Finance coin’in 2 Eylül 2020’de 2.236 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 14 Haziran 2021’de de 26 dolar dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Harvest Finance coin toplam arzının 639,925 FARM Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Harvest Finance Coin Nasıl Alınır?

FARM Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

FARM Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından FARM Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD, Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak FARM işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar