Binance Bakıma Girdi: Hangi İşlemler Askıya Alındı, Kaç Saat Sürecek?

Binance, sistem güncellemesine başladı.
09:25
13 Ağustos 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla sistem güncellemesi operasyonuna başladı. Binance, spot işlemleri de kapsayan birçok hizmeti bu bakımda askıya alırken, kullanıcıların güvenliği adına tüm adımları izlediğini bir kez daha belirtti.

Binance Hangi İşlemleri Askıya Aldı?

Lider kripto para borsalarından Binance, spot işlemler ve birçok hizmetini geçici süreliğine askıya aldı. Binance, 13 Ağustos tarihinde saat 05.00’dan başlamak üzere sistem güncellemesine başlayacağını duyurmuştu. Dev borsanın açıklamasına göre güncelleme tahmini olarak 4 saat sürecekti. Ancak bu tahmini süre aşılırken Binance tarafından yapılan açıklama ile güncelleme 09.30 itibarıyla tamamlandı.

Binance; spot işlemler, para yatırma/çekme işlemleri, P2P alım satım, kredi kartıyla kripto para satın alma, fiat para birimi ile para yatırma/çekme işlemleri, dönüştürme ve OTC portal işlemleri, yeni kullanıcı kayıtları, alt hesap aktivasyonları, kaldıraçlı token alım satımı, staking ürünlerinin kullanımı, ETH 2.0 aboneliği, Liquid Swap’ta takas veya likidite ekleme işlemleri, Launchpool’da varlıkları stake etme veya kullanma, kripto kredi hizmetleri, Binance Kart panosu işlemleri, Binance Pay, alt hesaplar, havuz hesapları ve itibari para cüzdanlarından varlık transferleri işlemlerini askıya aldı.

Binance kullanıcıları, bu süre içerisinde maksimum güvenlik parolasıyla korunurken diğer açık işlemlerde de yatırımcıların korunması adına önlemler alındı.

Binance, Güncellemeyi Tamamladığını Açıkladı

Dev kripto para borsası, Twitter hesabından yaptığı açıklamada sistem güncellemesinin başarıyla tamamlandığını bildirdi. Yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika süren güncelleme, spot işlemleri kapsadı. Kullanıcılar, işlemlerini ilerleyen dakikalarda tekrar aktif olarak gerçekleştirebilecek. Bununla birlikte para çekme işlemleri 2 saat 30 dakika sonra kullanıma açılacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, süreci anbean kullanıcılara aktararak işlemleri tamamladıklarını aktardı. CZ, geçtiğimiz günlerde regülatörler ile ilgili karar aldıklarını kaydetmiş ve Binance stratejilerinin yeniden gözden geçirileceğini bildirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar