reklamı kapat

GXChain (GXS) Nedir? Nereden Alınır?

GXChain kullanıcı verilerinin kontrolünü tamamen kullanıcıların eline veren bir kripto para projesi. Bir diğer deyişle Blockchain tabanlı bir veri ekonomisi ekosistemi.
5 Kasım 2018
  • Coin TürkCoin Türk

GXChain kullanıcı verilerinin kontrolünü tamamen kullanıcıların eline veren bir kripto para projesi. Bir diğer deyişle Blockchain tabanlı bir veri ekonomisi ekosistemi.

Yazımızın hazırlandığı sırada GXChain (GXS) 2,57 dolardan işlem görüyor. 100 milyon GXS token’ının 60 milyonu dolaşımda. 154 milyon dolarlık piyasa değerine sahip GXChain listenin 64. sırasında kendine yer buluyor.

GXChain farklı türlerde uygulamaların geliştirilmesini destekliyor. Diğer Blockchain projelerinde olduğu gibi akıllı sözleşmeleri ve Blockchain as a service’i (bir hizmet olarak Blockchain) destekliyor. Bunlara ek olarak kimlik doğrulama, çok boyutlu veriler, KYC (Müşterini Tanı) ve hızlı giriş yapma gibi birçok hizmeti destekliyor.

​GXChain ağı halihazırda saniyede 100 bin işlem kapasitesine sahip. Dolayısıyla GXChain’in iş uygulama senaryolarını hayata geçirme potansiyeli bulunuyor. Geliştiricilerin yeni (finansal) varlıklar geliştirebildiği (basabildiği) GXChain’in sacayaklarına göz atalım…

Blockcity

Blockcity, kullanıcıların verilerini dağıtık dosya sisteminde toplamasına ve şifrelenmiş bir şekilde saklamasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar veri erişimini açarak kazanç elde edebiliyor. Bir diğer deyişle Blockcity kullanıcıların veri mülkiyetini geri kazanmasına yardımcı oluyor.

1.844.427 kullanıcıya sahip Blockcity’de ilk dijital varlığınızı edinebilir, kendinize ait bir dijital kimlik oluşturabilir, çeşitli Blockchain uygulamalarından faydalanabilir, geliştirilmiş özel sistem üzerinden verilerinizi güven içinde depolayıp yönetebilir ve verilerinizden para kazanabilirsiniz.

P2P veri piyasası

Merkezsiz veri piyasası iş kolları için benzersiz bir çözüm sunuyor. Merkezi veri merkezleri ve yeraltı veri işlem piyasaları gibi geleneksel çözümlere kıyasla GXS merkezsiz veri piyasası verilerin sorunsuz ve büsbütün bir şekilde gönderilmesini/yayılmasını sağlıyor. Dolayısıyla veri gizliliğini ve telif hakkını koruyor ve dolandırıcı faaliyetlerin önüne geçiyor.

Nereden alınır?

GXChain yaklaşık 10 borsada işlem görüyor. Dünyanın en büyük borsası Binance‘den GXS sahibi olabilir ve anında işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.