X

GXChain Coin Nedir?

GXChain Coin veri kontrolünü tamamen kullanıcıların kendisine veren bir blockchain tabanlı veri ekonomisi ekosistemidir.
08:00
19 Haziran 2020

GXChain kullanıcı verilerinin kontrolünü tamamen kullanıcıların eline veren bir kripto para projesi. Bir diğer deyişle Blockchain tabanlı bir veri ekonomisi ekosistemidir. Kripto para borsalarında kısa ismiyle GXC, GXC Coin veya GCX Token olarak isimlendirilmektedir.

Gxchain Nedir?

GXChain farklı türlerde uygulamaların geliştirilmesini destekliyor. Diğer Blockchain projelerinde olduğu gibi akıllı sözleşmeleri ve Blockchain as a service’i (bir hizmet olarak Blockchain) destekliyor. Bunlara ek olarak kimlik doğrulama, çok boyutlu veriler, KYC (Müşterini Tanı) ve hızlı giriş yapma gibi birçok hizmeti destekliyor.

​GXChain ağı halihazırda saniyede 100 bin işlem kapasitesine sahip. Dolayısıyla GXChain’in iş uygulama senaryolarını hayata geçirme potansiyeli bulunuyor. Geliştiricilerin yeni finansal varlıklar geliştirebildiği GXChain’in sacayaklarına göz atalım.

GXChain Coin Nedir?

GXChain Coin tabanlı uygulama geliştirme platformu Blockcity, kullanıcıların verilerini dağıtık dosya sisteminde toplamasına ve şifrelenmiş bir şekilde saklamasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar veri erişimini açarak kazanç elde edebiliyor. Bir diğer deyişle Blockcity kullanıcıların veri mülkiyetini geri kazanmasına yardımcı oluyor.

1 milyondan fazla kullanıcıya sahip Blockcity’de ilk dijital varlığınızı edinebilir, kendinize ait bir dijital kimlik oluşturabilir, çeşitli Blockchain uygulamalarından faydalanabilir, geliştirilmiş özel sistem üzerinden verilerinizi güven içinde depolayıp yönetebilir ve verilerinizden para kazanabilirsiniz.

Merkezsiz veri piyasası iş kolları için benzersiz bir çözüm sunuyor. Merkezi veri merkezleri ve yeraltı veri işlem piyasaları gibi geleneksel çözümlere kıyasla GXC merkezsiz veri piyasası verilerin sorunsuz ve büsbütün bir şekilde gönderilmesini/yayılmasını sağlıyor. Dolayısıyla veri gizliliğini ve telif hakkını koruyor ve dolandırıcı faaliyetlerin önüne geçiyor.

GXChain Coin Fiyat

Yazımızın hazırlandığı sırada GXChain (GXC) 0.50 dolardan işlem görüyor. 100 milyon GXS token’ının 65 milyonu dolaşımda. 33 milyon dolarlık piyasa değerine sahip GXChain listenin 137. sırasında kendine yer buluyor. GXChain Coin fiyat grafiği incelendiğinde tüm zamanlarda 9 doların üzerinde bir değerle en yüksek seviyeye ulaşıldığı görülüyor.

GXChain Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance‘den GXC Coin satın alabilir ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar