X


Güncel Glassnode Verileri, Bitcoin İçin Ne İfade Ediyor?

Glassnode'un yayınladığı verilere göre Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısı ve bakiyeleri artıyor.
19:31
25 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının yeniden harekete geçtiği şu günlerde Bitcoin cüzdan adreslerinde de önemli bir  hareketlilik görüldü. Kripto para analiz firması Glassnode tarafından açıklanan güncel verilere göre, içerisinde 1.000’den fazla Bitcoin bulunduran cüzdan adreslerinin sayısı inanılmaz bir artış kaydetti.

Bitcoin Cüzdan Adreslerinde Önemli Artış

Glassnode araştırmacılarına göre 1.000’den fazla Bitcoin’e sahip BTC cüzdan adreslerinin toplam sayısı 9 ayın en yüksek seviyesine çıktı ve 2.170’e ulaştı. 1.000 BTC’nin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9,5 milyon dolar seviyesine tekabül etmesi aslında bunun balinalara ait olduğunu göstermekte.

Bu, piyasaya yeni Bitcoin balinalarının geldiği anlamına gelebilecekken aynı zamanda mevcut Bitcoin balinalarının fonlarını bölüştürmeye başladığı da söylenebilir. Glassnode’un yayınladığı araştırma verileri aslında önemli bir başka anlama daha sahip.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarının devamlı azalması ve bireysel cüzdanlara aktarılması, durumun Bitcoin lehine olduğunu gösteriyor. Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı ne zaman azalmaya başlasa yatırımcıların yükseliş beklentisi ile bireysel cüzdanlarına çekim yaptıkları biliniyor.

Bitcoin fiyatının 9.500 dolar doğru hareketlenmesi ve 9.600 dolar direncini test etmesinin tam da cüzdan adreslerindeki artışın yaşandığı zamana denk gelmesi, bunun tesadüf olamayacağını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar