X


Ethereum Fiyatının Yükselişi Sahte Mi?

Ethereum fiyatının son günlerdeki yükselişi devam edecek mi?
15:21
25 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, geçtiğimiz hafta oldukça önemli bir yükseliş elde ederek bir anda 240 dolardan 280 dolara kadar yükseldi ve birden fazla direnci kırmayı başardı. DeFi sektöründe görülen çılgınlık, Ethereum fiyatını etkilemese de bunun bitmesi ETH ağına yaramış gibi gözüküyor.

DeFi uygulamalarının özellikle ağın kapasitesini tıkadığı biliniyordu. Bu sebeple Ethereum ağındaki işlem ücretleri de neredeyse %500 artış gösterdi ve 2017 yılının boğa döneminden beri görülmeyen bir yükseliş sergiledi. DeFi uygulamalarına yönelik FOMO’nun yavaş yavaş dinmeye başlaması ise ağın rahatlamasını sağladı.

Ethereum Kritik Direnci Aşabilecek Mi?

ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 284 dolardan işlem görse de bir analist fiyatın 280 dolar direncinin altına inebileceğini ve ciddi bir düşüş ile yoluna devam edebileceğini vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para analisti DonAlt, buna rağmen 290 doların üstüne çıkılması durumunda ise boğaların tam anlamıyla geleceğini ifade etti. Eğer ETH/USD işlem çifti bu yükselişini devam ettirir ve önümüzdeki hafta 290 doların üzerinde kapanış gerçekleştirebilirse diğer altcoin’lerin de bundan etkileneceği söylenebilir.

Deribit türev kripto para borsasındaki açık Ethereum pozisyonlarının rekor kırması da yakın zamanda Ethereum‘un fiyat rekoruna gidebileceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar