X


Ünlü YouTuber’ın Hesabını Çalanlar Yüklü Bitcoin İstedi!

Hintli YouTuber'ın başı Bitcoin fidyecileri ile belada!
20:21
25 Temmuz 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hindistan’ın en ünlü YouTuber’larından birisinin hesabı bugün hackerlar tarafından ele geçirildi. Saldırganların olaydan hemen sonra kurban ile iletişime geçtiği ve lider kripto para birimi Bitcoin ile fidye istedikleri öğrenildi. Olay YouTube üzerinde ciddi bir tepki yaratsa da Twitter üzerinde kurbanla dalga geçilmeye başlandığı görüldü.

Ne Kadar Bitcoin İsteniyor?

Carryminati olarak bilinen ama gerçek ismi Ajey Nagar olan YouTuber, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada direkt olarak takipçilerinden yardım istedi. YouTube’un hesabını geri vermesi için desteğe ihtiyacı olduğunu belirten ünlü isim, ikinci hesabının bile hacklendiğini ve saldırganların Bitcoin fidyesi istediğini vurguladı.

Bitcoin saldırganlarını tam olarak ne kadar fidye istediği bilinmese de bunun yüklü bir miktar olduğu tahmin ediliyor. Aslında Bitcoin geçtiğimiz günlerde başka bir saldırı nedeniyle gündeme gelmişti. Twitter saldırganlarının 130’dan fazla üst düzey hesabı ele geçirmesi, Bitcoin’in tüm dünyada en çok konuşulan konulardan birisi haline gelmesine yol açmıştı.

Ünlü YouTuber’ın hesabını geri alacağına  kesin gözüyle bakılsa da bunun Bitcoin üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacağı söylenebilir. Saldırganların bu tip eylemler için Bitcoin kullanmaya başlaması regülatörleri lider kripto para birimine karşı harekete geçirebilir.

Eski Nissan CEO’sunun da geçtiğimiz günlerde Bitcoin ödemesi yaparak ünlü kaçışını gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar