X


İstanbul Üzerinden Kaçan Ünlü CEO’nun Rekor Bitcoin İşlemi Ortaya Çıktı!

Nissan CEO'sunun kaçmak için Bitcoin ödemesi yaptığı ortaya çıktı.
17:17
24 Temmuz 2020

Renault-Nissan’ın eski CEO’su ve dünyaca ünlü iş adamı Carlos Ghosn’ın başardığı kaçışta lider kripto para birimi Bitcoin’in izlerine rastlandı. Japonya’da 2018 yılında tutuklanan ve Nissan fonlarını kendi çıkarı için kullandığı iddia edilen Ghosn, milyonlarca dolar kefalet ödeyerek cezasını ev hapsine çevirmişti.

Yargılanması devam eden Ghosn, tutuklanacağı ve ev hapsinin iptal edileceği haberini aldıktan sonra ise akıllara durgunluk verecek şekilde önce İstanbul’a, oradan da Lübnan’a kaçmayı başarmıştı. Brezilya doğumlu Ghosn’ın evine parti vermek için bir müzisyen ekibi çağırdığı ve daha sonra bir kontrabas kutusunun içerisinde evinden kaçtığı biliniyor.

Nissan CEO’su Bitcoin Sayesinde Kaçmış

Özel uçakla buradan İstanbul’a kaçan Ghosn, oradan da Lübnan’a doğru yol aldı. Hesaplarına mahkeme tarafından el konulan Ghosn’ın bunca harcamayı nasıl yaptığı ise büyük bir soru işaretiydi. Şimdi ortaya çıkan bir gelişmeye göre ise Nissan CEO’sunun oğlu Anthony Ghosn, 500.000 dolar değerinde Bitcoin transferini tam da babası kaçmadan önce gerçekleştirmiş.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu işlemin Coinbase kripto para borsası üzerinden gerçekleştirildiği vurgulanıyor. Ghosn’a yardım eden eski ABD Özel Kuvvetler askeri Michael Taylor’ın 500.000 dolarlık Bitcoin ödemesini alan kişi olduğu belirtilmekte.

Kullanıcı verilerini devlet kurumlarına satan Coinbase borsasının nasıl böyle bir işlemi onayladığı veya gözünden kaçırdığı ise bilinmiyor. Bilinen tek şey ise bu işlem yüzünden Bitcoin’in unvanının daha da fazla lekeleneceği gibi gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar