X


Analist: Sonunda Bitcoin’in Zamanı Geldi

Analistlere göre Bitcoin’in zamanı geldi ve ilk hedef 10.000 dolar.
08:32
25 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin, Perşembe günü yoğun satış baskısı sebebiyle 9.650 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar sonrasında Bitcoin (BTC) 9.500 dolar bandına gerilemiş olsa da analistler teknik ve temel göstergelerin Bitcoin boğalarını desteklediğini ifade ediyor.

Bitcoin Rallisi

22 Temmuz’da piyasanın popüler analistlerinden “HornHairs”, 22 Temmuz’da yaptığı açıklamalarla Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi sayesinde düşüş grafiğinin reddedildiğini dile getirdi. Özellikle teknik göstergelere atıfta bulunan analist, hem günlük hem aylık olarak Bitcoin’i aşağı çekmek için oluşan hareketlerin reddedildiğini, ve son on yılın en iyi varlığı olan Bitcoin için zamanın gelmiş olabileceğini dile getirdi.

HornHairs her en kadar son açıklamasında bir fiyat tahmini vermeden artış olacağını düşündüğünü dile getirmiş olsa da daha önceki açıklamalarında BTC’nin önce 10.000 doları sonra da 11.000 doları aşmaya hazır olduğunu belirtmişti.

HornHairs’ın yanı sıra yine Twitter’ın ünlü analistlerinden “Cactus” de pozitif düşünceleri tekrarladı. Cactus’e göre Bitcoin’in 9.500 doları aşmış olması olumlu bir tablo oluşturdu. Ayrıca analiste göre, 9.300 dolar seviyesi büyük bir destek oluşturuyor ve 9.200 dolar seviyesine doğru bir geri çekilme olsa da hala uzun bir sıçrama yapmak için piyasa görünümü oldukça iyi. Cactus konuyla ilgili olarak, “Partinin başladığı yer 9.500 dolar seviyesi olduğu için boğaların bu seviyeye koruyup koruyamadığını görmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Altcoin Rallisi

Analistlere göre Bitcoin’in ralli potansiyelinin artması, son zamanlarda altcoin’lerde artış sağlayan fonların Bitcoin’e geçebileceği ihtimalini artırıyor. Bilindiği gibi son zamanlarda bazı altcoin’ler parabolik hamleler ile oldukça güzel getiri sağladı. Bazıları bu hareketin devam edeceğini düşünüyor, ancak bu karların Bitcoin ve Ethereum’a geçeceğine dair de bazı fikirler var. Analistler Bitcoin ile birlikte hareket eden Ethereum’un da yakın zamanda yükseleceğine inanıyor.

Dolayısıyla Bitcoin yükselişe geçerse yatırımcılar FOMO’nun da etkisiyle altcoin yatırımlarını Bitcoin’e geçirebilir. Bu da altcoin’ler de düşüşler yaşanırken Bitcoin fiyatının daha da artmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar