Reklam

Eski Google CEO’sundan Bitcoin’e (BTC) Övgü!

Büyük başarılara imza atan eski Google CEO'su Eric Schmidt’in Bitcoin (BTC) hakkında, geçtiğimiz yıllarda bir konuşması yeniden gündeme geldi.
23:30
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eski Google CEO’su Eric Schmidt yeniden ortaya çıkan bir videosunda lider kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) teknolojisini kriptografik sahnede büyük bir başarı olarak nitelendirdiği konuşmasın tekrar gündeme geldi.

Bitcoin’e Övgü

2014 yılında bir programa konuk olan Eric Schmidt, Bitcoin teknolojisinin önemli olduğunu ancak bir para birimi olarak kullanılmasına ilişkin şüphelerini dile getirdi.  Ayrıca eski CEO, Bitcoin’in teknolojisinin gelecekte daha fazla işletmeye güç sağlayabileceğini belirtti. Eric Schmidt’in açıklamasının kripto para biriminin dünya genelinde henüz benimsenme oranın düşük olduğu bir dönemde yapılması, Bitcoin’in günümüzdeki başarısının bir destekçisi olarak görülebilir. Eric Schmidt 2014 yılındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin dikkate değer bir kriptografik başarıdır. Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma yeteneği muazzam bir değere sahip. Bitcoin mimarisi, kelimenin tam anlamıyla kopyalanamayan bir ürün, bu yeteneği dijital dünya için inanılmaz bir gelişme. Pek çok insan bunun üzerine iş kuracağından eminim

Eric Schmidt ‘in genel olarak Bitcoin teknolojisini ele alması, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojiye odaklandığını vurguladığı yakın tarihli bir paylaşımı ile oldukça uyumlu. Ayrıca uzman isim Bitcoin’in merkeziyetsiz özelliği hakkında şunlar söylüyor:

Birey olarak kimliğinizi kontrol edebileceğiniz ve merkezi bir yöneticinizin olmadığı yeni bir model. İnternet alanında çok güçlü bir girişim.

Schmidt’in Mevcut Blockchain Eleştirisi

Öte yandan Eric Schmidt’in konuşmasının üzerinden yıllar geçtikçe, kripto para alanındaki ilerlemelerini giderek artırdığını belirtmekte fayda var. Örneğin, 2021’de firmanın strateji danışmanı olarak Chainlink ekibine katıldı. Ayrıca teknoloji sektörünün geleceğini vurgulayan  “The Age of AI” kitabının yazarlarından biri.

Eric Schmidt, çoğunluğun saldırıya uğramamalarını sağlamaya odaklandığını belirterek, mevcut blok zincirlerini eleştiriyor ve bunun bir zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Uzman isimin eleştirisi Metaverse kavramına kadar ulaşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar