Reklam

Ethereum (ETH) Teknik Analiz: Kritik Seviyelere Dikkat!

Lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum'da (ETH) bu kritik seviyelere dikkat! Kripto para biriminde destek ve direnç bölgeleri hangi seviyeler?
00:30
7 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) fiyatı, yükseliş görünümünü korurken 1.700 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ancak kripto para biriminin fiyatı çok dar bir alanda hareket etmeye devam ettikçe ayılar tokeni aşağı yönlü harekete itmeye çalışıyor.

Ethereum’da Yükseliş Modeli

En büyük ikinci altcoin olan Ethereum’un fiyatı yükselen kanalın içinde hareket ediyor. Bu hareket kripto para biriminin fiyatının kısa vadede yükselmeye devam edeceğini gösteren bir yükseliş modelidir. Ethereum bu satın alma oluşumunun içinde harekete devam ederse, yukarı yönlü hedefi 1.800 dolar seviyeleri olabilir.

Ethereum, küçük çaplı kayıplarla hafta sonu konsolidasyonu genişletiyor. Kripto para biriminin fiyatı 1.770 dolardan 1.750 dolara uzanan güçlü direnç bölgesine geri çekildi. Seviye 1.680 doların altında kalırsa, düşüş eğilimi gösteren RSI aşağı yönlü hareketi tetikleyebilir.

Bununla birlikte Ethereum’un fiyatı günlük bazda bir ‘yükselen kama’ modelini oluşturdu ve daha yüksek dipler yaparak pozitif gücü gösterdi. Ayrıca kripto para biriminin 1.750 dolar seviyesinin yakınında çift tepe oluşumu boğaya meydan okuyor. 27 Temmuz tarihinde 1.782.61 dolar seviyesine yükselmesinin ardından, fiyat 1.556.96 dolar seviyesini test etmek için bir geri çekilmeye girdi.

 

Direnç Aşılmazsa Düşüş Gelebilir

Ek olarak kripto para biriminin fiyatında 1.750 dolar seviyesine yerleştirilmiş güçlü bir direnç barikatı mevcut. Fiyat sürekli satın alma baskısının ortasında kalan direnç seviyesini kırabilirse, 1.855 dolara kadar iyi bir yükseliş momentumu sergileyebilir. Ayrıca RSI 50’nin üzerinde işlem görüyor ve bu da ortalama kazancın ortalama kayıptan daha büyük olduğunu gösteriyor. Göstergedeki herhangi bir artış, yükseliş argümanını güçlendirecektir.

Dört saatlik zaman diliminde Ethereum fiyatı, “çifte tepe modeli” oluşturarak alıcının alım pozisyonlarını çok uzun süre tutmasını zorlaştırdı. Kripto para biriminin fiyatı önünde bulunan direnci kıramazsa, 1.580 dolara kadar bir düşüş öngörülebilir. Ethereum saatlik bazda 1.700 dolar seviyesinde tutunmayı başarırsa, fiyat önce 1.750 dolara ardından 1.800 dolarlık psikolojik seviyeye kadar yükselebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar