X


En Büyük Bitcoin Madenci Havuzundan Ethereum Hamlesi

Bitmain'in BTC.com havuzuna Ethereum madenciliği de eklenecek.
23:00
30 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük madencilik havuzlarından biri sınırlarını genişletmeye hazırlanıyor.

BTC.com son bir yıldır yeni kazılan BTC’lerin %21’ini üretti ve şu anda Bitcoin hashrate’inin %16’sına sahip. Şirket bugün yaptığı bir açıklamada madencilik havuzuna Ethereum’u da eklediğini duyurdu.

BTC.com havuzu başlangıçta Ethereum ve Ethereum Classic desteği sağlayacak ve kullanıcılar istedikleri zaman bu iki kripto para arasında geçiş yapabilecek. BTC.com yöneticisi Zhuang Zhong şu açıklamayı yaptı:

Sözleşmeler satır başına yazılan koda’a ve madencilerin belirli hash’leri kullanmasına dayanıyor, bundan dolayı Ethereum çok sayıda ödül kazanma fırsatı sunabiliyor. Ethereum’un bu sistemiyle kendi sistemimizin birlikte iyi çalışacağını umut ediyoruz. En iyi ödül oranlarını yakalamak için çalışıyoruz. Bununla birlikte madencilik işlemlerinin önümüzdeki bir yıl içerisinde %12 büyümesini bekliyoruz.

BTC.com Bitmain’ine ait 2 havuzdan biri. Bu yıl başında Bitmain Ethash madencilik algoritmasıyla uyumlu ASIC madencilerini piyasaya sürmüştü. Bundan önce ETH sadece GPU çipleriyle kazılıyordu. ASIC haberi ateşli tartışmalara neden olmuştu çünkü topluluktan bazıları ASIC madencilerini saf dışı bırakabilmek için hard fork yapılması gerektiğini savundu. Ancak şimdiye kadar bu amaca yönelik bir adım atılmadı.

Diğer yandan BTC.com yetkileri Ethereum’un Proof of Stake (PoS) sistemi Casper’a geçebilme ihtimalinin farkında olduklarını ancak şu anki ortak kodun henüz değişeceğini düşünmediklerini belirtti. Zhong PoS için madencilik havuzu oluşturulabileceği, kullanıcıların ETH’lerini havuza göndermeleri gerektiği için değişikliklerin ardından PoS’a da uyum sağlayabileceklerini dile getirdi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar