f Dikkat! Bitcoin'de (BTC) Uzman Görüşü! BTC'de Kritik Seviye! › COINTURK

Dikkat! Bitcoin’de (BTC) Uzman Görüşü! BTC’de Kritik Seviye!

Özet

  • Bitcoin (BTC) bu hafta, uzun yatay ticaret döneminin sona erme riski ve artan istikrarsızlıkla mücadele ediyor.

  • Federal Rezerv tutanaklarının etkisiyle BTC fiyatı 28.300 dolar seviyesine düşerek ayı baskısını güçlendirdi.

  • Uzmanlar, BTC'nin 200 günlük ve 200 haftalık basit hareketli ortalamalarının destek çizgisi olarak önemini vurgulayarak, fiyatın bu trendleri sürdürebilmesinin önemine dikkat çekiyor.

  • Piyasa etkisi: Nötr
20:10
17 Ağustos 2023

Bitcoin (BTC), uzun bir yatay ticaret döneminin bir çöküşle sonuçlanma riski nedeniyle bu hafta daha fazla kayıptan kaçınmak için mücadele ediyor. Elde edilen verilere göre, uzun süredir 30.000 doların üzerindeki dirençle sıkışan BTC fiyat hareketi giderek daha istikrarsız görünüyor.

Bitcoin’de Fed Tutanakları Sonucu!

En son Federal Rezerv tutanakları, 16 Ağustos’ta piyasaya sürüldüğünde Bitcoin ayılarının daha keskin hizmet etti ve alıcı tarafı faizi, BTC/USD paritesini iki ayın en düşük seviyesi olan 28.300 dolar hedefine yönlendirdi.

Haziran ayından bu yana yürürlükte olan dar işlem aralığı göz önüne alındığında, ABD doları bazında toplamda 1.000 dolardan az olsa bile düşüş önemliydi. Yatırımcılar ve analistler, yılın başlarından beri görülmeyen seviyeler de dahil olmak üzere daha fazla destek testi için hazırlanıyor olabilir. 28.000 dolara yakın zirve, Bitcoin piyasa gözlemcileri için uzun vadeli büyük trend çizgilerini tekrar odak noktasına getirdi.

BTC’de Uzman Görüşü!

Bununla birlikte kripto para analitik firması CryptoSlate’de araştırma ve veri analisti olan James Straten de görüşlerini bildirdi. Uzmana göre, hem 200 günlük hem de 200 haftalık basit hareketli ortalamalar (SMA), 200 haftalık SMA, BTC fiyat baskısının düştüğü dönemlerde klasik bir destek hattıdır ve bölgeyi kaybetmek, Bitcoin ayı piyasalarının çukurunu karakterize eden bir olgu olabilir.

Ancak 2022 yılı Bitcoin’in şimdiye kadarki en uzun büyüsünü 200 haftalık SMA’nın altında gördü. Bu ay yapılan analizler, ana trend çizgisini tutmanın, BTC fiyat performansının gelecek ay “tam boğaya” dönmesini sağlayan faktörlerden biri olacağını öngördü. Mevcut Bitcoin spot fiyat aralığının önemi, destek trend çizgileri açısından bakıldığında ortaya çıkıyor. Ayrıca analist CryptoCon, piyasanın son döngüsünün 20.000 dolarlık zirvesine doğru bir boğa koşusu için zemin hazırladığı 2015-2016’da BTC fiyatıyla mevcut bir karşılaştırmayı temel aldı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI