X


Kore’nin En Büyük Bankasından Blockchain Ortaklığı Duyurusu

Güneydoğu Asya'nın en büyük bankalarından biri olan Shinhan Bank, blockchain platformu Klaytn'in yönetim kuruluna katıldı.
22:04
5 Temmuz 2021

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankalarından biri olan Shinhan Bank, blockchain platformu Klaytn’in yönetim kuruluna katıldı.

Klaytn’in en önemli özelliklerinden biri, açık kaynaklı bir blockchain platformu olmasıdır. Klaytn, kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik ve performans için birçok kişinin katkılarıyla tasarlanmıştır.

Yapılan anlaşmaya dair en önemli kısımlarından biri Shinhan Bank’ın Klaytn bünyesinde karar verme sürecinde aktif bir rol oynayabilecek olmasıdır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Basit bir örnek yardımıyla açıklmak gerekirse, Klaytn’ın yönetim kurulunda aktif olarak görev almasının yanı sıra Shinhan Bank, finansal teknolojide ekosistemin geliştirilmesine yardımcı olacak çeşitli dijital hizmetleri Klaytn bünyesinde işlerinde uzmanlaşmış bu ekip sayesinde geliştirebilecek.

Yapılan Anlaşma Twitter Üzerinden Duyuruldu


Aslında Shinhan Bank, önemli bir karar verici olarak Klaytn’ın bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarını destekledi. Kore’nin bu önde gelen bankası, dijital inovasyonda küresel bir finans lideri olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

2017’den beri Shinhan Bank, devlet kredileri, emeklilik ödemeleri ve türev ödemeleri de dahil olmak üzere çeşitli blockchain tabanlı finansal hizmetler sundu. Shinhan Bank’ın iddialı bir açıklama ile Güney Kore’deki en büyük özel finans kurumu olduğunu duyurduğu ve Shinhan Financial Group’un ana yan kuruluşu olduğunu unutmamak gerekir. Bankanın toplam aktif varlıklarının yaklaşık 176.9 trilyon won olduğu biliniyor. Bankanın tüm dünya çapında 10.741’den fazla çalışanı ve 1.026 şubesi bulunmaktadır.

Ayrıca Klaytn, ülkenin Merkez Bankası gerekliliklerine harfiyen uyulacağını ve bu konuda bir problem çıkmaması için özellikle çaba harcadıklarını belirtti. Çalışma modlarındaki şeffaflığın tüm kullanıcılara ek bir güven düzeyi sunacağından son derece emin olduklarını belirttiler.

Klaytn, bu blockchain platformunun kitlesel olarak benimsenmesine yönelik bu iş birliğinin beklentileri konusunda çok iyimser olduğunu belirtti. Ayrıca yapılan bu işbirliği sayesinde daha fazla küresel genişleme öngördüğünü ekledi

Geçtiğimiz nisan ayında Seul yönetimi, kripto paraların kara para aklama ve diğer suç operasyonlarında kullanılmasını önlemek için anonim banka hesaplarının Bitcoin gibi kripto paraların ticaretinde kullanılamayacağını duyurmuştu. Fakat son zamanlarda ülkelerin olumlu adımlarına ayak uydurmak isteyen Güney Kore Blockchain alanında yapıcı adımlar atmaya başlamışa benziyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar