f Son Dakika: Ripple Davasında Önemli Gelişme! Tarihler Bile Açıklandı! Detaylar Kritik! › COINTURK

Son Dakika: Ripple Davasında Önemli Gelişme! Tarihler Bile Açıklandı! Detaylar Kritik!

Özet

  • SEC'in ara temyiz başvurusu için izin talebi kabul edildi.

  • Şimdi düzenleyici kurumun sağlam argümanlarla kararı temyize götürmesi gerekiyor.

  • Eğer güçlü argümanlar bulamazsa SEC'in temyiz süreci başlamadan bitebilir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
20:43
17 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcılarının neredeyse tamamını ilgilendiren Ripple davasında yeni bir gelişme oldu. Son özet karar zaferinin ardından SEC harekete geçmişti. Dün geç saatlerde Ripple, SEC’in ara temyiz başvurusuna 3 argümanla itiraz etti. Şimdiyse davanın Yargıcı SEC’in talebini kabul etti.

İçerik Rehberi

Ripple Davası Son Dakika

Yargıç Torres, SEC‘in ara temyiz başvurusunda bulunmak için izin talebini kabul etti. Buna göre 18 Ağustos tarihine kadar SEC önergesini sunacak. 1 Eylül tarihine kadar da taraflar muhalefet belgelerini dosyalayacak. 8 Eylül tarihine kadar SEC’in muhalefet belgelerine cevaplarını sunması gerekecek.

Dün Ripple tarafı 3 argüman sunarak temyizin gereksiz olduğunu savunmuştu. Ancak buna rağmen ara temyiz sürecinde taraflar itirazlarını dile getirecek. Çeşitli kaynaklar dava Yargıcının temyizlerde nadiren karar değiştirdiğini yazdı. Buradaki nadirlik 100 temyizde 2 karar değişikliği şeklindedir.

XRP Coin’in özet kararında ikinci piyasa satışlarının menkul kıymet olmadığına karar verilmişti. Ancak Terra davasının Yargıcı bunun zıddı bir karar aldığı için SEC kendinde temyiz cesareti buldu. Torres sadece dosya talebini kabul etti şimdi SEC’in İkinci Daire’ye sunmak için zorlayıcı bir gerekçe bulması gerekecek. İkinci Daire’nin dikkate alacağı temyiz başvurusuna karşı itirazını sunma fırsatına da sahip olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI