reklamı kapat

Dev Kripto Para Borsasını Hisselerine Mahkeme Engeli!

Bithumb zor günler geçirmeye devam ediyor.
17:17
16 Eylül 2020

Sadece ülkesinin değil aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb’ın başı son haftalarda bir türlü beladan kurtulmadı. Geçtiğimiz 30 günlük süre içerisinde Bithumb borsasının ofislerinin iki kere polis tarafından basıldığı ve borsaya yönelik davaların son hız devam ettiği haberleri gündeme yansımıştı.

Şimdi ise yerel bir haber kaynağı tarafından aktarılan bilgiye göre Güney Kore içerisindeki regülatörlerin şirketin hisselerinin bir kısmına resmen el koydu. Bithumb’a hissedarlar ve Bithumb’ın kripto para borsasına yatırım yapanlar tarafından açılan davadan sonra alınan bu karar kesinlikle piyasada şok etkisi yaratacak.

Bithumb Hisselerine El Konuldu

BK Başkanı Kim Byung-Geon daha önce Bithumb’ı satın alma sürecinde yaşananlar konusunda da dava açmıştı. Borsa ise kendisinin fonlarına el koyarak buna yanıt verdi. Seul Bölge Mahkemesi tarafından verilen 14 Eylül tarihli karar ise her şeyi değiştirecek gibi gözüküyor.

Bithumb borsasının hisselerinin bir kısmına ve özellikle Kim Byung-Geon’a olanlara el konulmuş olsa ve bunun Bithumb kontrolünden alındığı onaylansa da henüz diğer dava konusunda bir gelişme yok. Bithumb ofislerinin basılmasına yol açan BXA token satışının etkilerinin nasıl olacağı ise tam anlamıyla tahmin edilemiyor.

25 milyon dolarlık token satışı yüzünden yüz milyonlarca dolarlık kripto para hacmi olan Bithumb’ın kapatılması gibi bir durum sektörü uzun süre sarsabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.