X


Binance ve Bithumb Basılma İddialarını Yalanladı!

Bithumb ve Binance'in Çin ofisleri basıldı mı ?
12:00
22 Kasım 2019

Kripto para piyasası dün oldukça sert bir çakılma yaşadı ve Bitcoin (BTC) 8.000 dolar bandından 7.400 dolara kadar geriledi. Bütün bunların arkasında herhangi bir belirli sebep yokken, Binance ve Bithumb kripto para borsalarının ofislerinin Çin polisi tarafından basıldığı iddiaları aslında düşüşe etki etmiş olabilir.

İlk olarak Çin içerisindeki haber kaynakları tarafından yayınlanan haberde, Güney Kore merkezli Bithumb’ın ve Malta merkezli Binance’in Şanghay içerisindeki ofislerinin basıldığı ve birçok kişinin gözaltına alındığı belirtilmişti. Bithumb’ın baskından önce çalışanlarına ”dönüş süresi belirsiz bir tatile çıkmaları” yönünde emir verdiği de aktarılan haberler arasında yer alıyor.

Hem Bithumb hem de Binance iddialara yanıt verdi ve bunların tamamen asılsız olduğunu belirtti. Bithumb söz konusu ofisin ve çalışanların aktif olarak işlemlerine devam ettiklerini, herhangi bir tatil veya baskının söz konusu olmadığını açıkladı. Binance ise bu iddianın komik olduğunu ve ilgili bölgede kurulu bir ofislerinin bile olmadığını açıklayarak bunlara yanıt verdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance ve Çin İlişkisi

Binance ilk sektöre giriş yaptığında Çin merkezli bir kripto para borsası olmasına rağmen daha sonra baskıların artması ve regülasyonların katılaşması nedeniyle Malta’ya taşınmıştı ve o tarihten bu yana Çin’e herhangi bir ofis açmadı. Binance bundan kısa süre önce de Çin içerisinde ofis açacağı iddiaları ile gündeme gelse de Changpeng Zhao bunları reddetmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar