X


Bitcoin Türev Borsası Bakkt, Kendi Rekorunu Kırdı

Bakkt sahalara geri mi dönüyor?
15:22
16 Eylül 2020

Kripto para yatırımcıları için bir döneme damgasını vuran Bitcoin türev ürün alım satım platformu Bakkt, tahminlerin altında bir performans sergileyerek büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Intercontinental Exchange’i (ICE) arkasına alan dev şirketin Bitcoin ticari hacmi oldukça düşük seviyelerde seyretse de kısa süre önce kendi rekorunu kırması kesinlikle umut vaat ediyor.

ICE tarafından yapılan açıklamada Bakkt’ın Bitcoin vadelilerinin 15 Eylül Salı gününde rekor kırdığı ve toplamda 15.955 vadeli işlem sözleşmesinin alınıp satıldığı belirtildi. Bu da hacim olarak yaklaşık 200 milyon dolar değerinde Bitcoin’e tekabül ediyor.

Bitcoin Platformu Bakkt Rekor Tazeledi

Bakkt’ın daha önceki Bitcoin ticari hacim rekoru 11.706 Bitcoin olarak kayıtlara geçmişti. O tarihlerdeki fiyat seviyesine göre bunun 125 milyon dolara tekabül ettiği söylenebilir. 28 Temmuz tarihinde kırılan rekorun şimdi tazelenmesi kesinlikle BTC’nin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladığını göstermekte. Yaklaşık olarak %36’lık bir artış, kurumsal yatırımcıların daha fazla BTC aldığına işaret ediyor.

Bakkt tarafından yayınlanan gönderide de rekorun tazelendiği vurgulandı. Bakkt‘ın diğer Bitcoin vadeli işlem platformlarından farkı ise bunun fiziksel teminatlı BTC vadelisi satıyor olması şeklinde biliniyor. Bu da 200 milyon dolarlık hacmin gerçekten BTC almak için kullanıldığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar