reklamı kapat

Bakkt Bitcoin Vadelilerinde Yeni Rekor Kırdı!

Bakkt 27 Temmuz tarihinde Bitcoin vadelilerinin hacmi ile rekor kırdı.
17:21
28 Temmuz 2020

Büyük bir beklenti yaratan ancak piyasaya sürüldüğü tarihlerde beklentileri karşılayamayan Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, küllerinden yeniden doğmuş olabilir. Bakkt vadeli işlem platformunun 27 Temmuz tarihinde yeni bir rekor kırdığı ve toplamda 11.519 vadeli işlem sözleşmesi hacmine ulaştığı görülüyor.

Her bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin yaklaşık olarak 1 BTC’yi temsil ettiği düşünülecek olursa dünkü yükseliş Bakkt platformuna 127 milyon dolarlık bir hacim getirdi. Bu hacim CME gibi diğer vadeli işlem platformlarının yanında oldukça düşük olsa da Bakkt’ın kendi rekorunu kırması açısından oldukça önemli.

Bakkt Rekor Tazeledi

Daha önceki rekor 19 Aralık 2019 tarihinde görülmüş ve sadece 6.312 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi alınıp satılmıştı. Bitcoin fiyatı o tarihlerde 6.400 dolar seviyesinden çıkmayı başarmış ve 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde %15 artış elde etmişti. 27 Temmuz tarihinde de Bitcoin fiyatı önemli bir direnç noktasını kırdı.

Güne 10.500 dolar seviyesinde başlayan BTC, günün gecesinde 11.400 dolar seviyesine kadar çıktı. Bakkt’ın rekor kırmasının sebebi de Bitcoin’in bu yükselişi olarak biliniyor. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise yeniden 10.500 dolar seviyesine kadar çekildi. Bu çekilme fiyatın birkaç gün boyunca düzeltme yaşayacağını gösteriyor.

Bakkt da Bitcoin fiyatının durgun anlarında rekor kırdığı seviyeden çok düşük noktalara gerileyebilir ve kurumsal yatırımcının ilgisinde düşüş görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.