X

FTX Token Nasıl Satın Alınır?

FTX Token (FTT) nedir?
12:07
16 Eylül 2020

FTX token, kısa süre önce piyasaya sürülen ancak bu sürede dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in kendi kripto para birimidir. FTX token Binance gibi kripto para borsalarının kendi kripto paralarını piyasaya sürüp ciddi yükselişler elde etmesinden doğan furyanın bir parçası olarak biliniyor. Önde gelen birçok kripto para borsası FTX token gibi kendi kripto paralarını piyasaya sürse de sadece önemli girişimler yapan borsaların token’larının ciddi yükselişler yakaladığı biliniyor.

Peki FTX borsası tam olarak nasıl böylesine hızlı bir büyüme elde etti? FTX kullanımı diğer borsalardan farklı mı birçok kişinin iddia ettiği gibi FTX güvenilir mi?

FTX Token Nedir?

Sam Bankman-Fried’ın ve Alameda Research’ün hayata geçirdiği FTX borsası özellikle kaldıraçlı işlem token’ları ile ciddi ses getirmişti. BULL ve BEAR token’ların Binance üzerinde listelenmesi ile FTX token Binance yatırımcılarının da radarına girmişti. Daha sonra bu olayın skandala dönüşmesi ise kesinlikle FTX token’a yaradı.

FTX token direkt olarak FTX borsası üzerindeki komisyon ücretleri için kullanılabiliyor. Buna ek olarak birçok kripto paranın da FTT işlem çiftine sahip olduğu bilinmekte. FTX token bu yönüyle borsa var oldukça yükselişini sürdürebilecek bir kripto para birimi olarak görülüyor.

Peki FTX kullanımı kolay mı ve FTX güvenilir mi? FTX borsası bugüne kadar herhangi bir saldırı yaşamadı ve kullanım açısından da birçok borsaya benzediği söylenebilir. Bu da FTX Token için oldukça olumlu bir senaryo ortaya koymakta.

FTX Token Yorum

FTX token yorumlarına ve grafiğine bakıldığında bunun en büyük 47. kripto para birimi olduğu görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %4,55’lik düşüş yaşayan FTX Token, yine de 358 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. FTX Token fiyatı 3,78 dolar olarak gözüküyor ve FTX borsasının yaptığı her bir yenilik fiyat için olumlu etki oluşturmakta.

Özellikle borsanın kurucusu SBF’nin devamlı olarak yeni girişimlerde bulunması ve SushiSwap gibi projelerle adını duyurması, FTX Token için de yükseliş ivmesi yaratabilir. FTX Token direkt olarak Binance kripto para borsası üzerinden alınabilir.

FTX Token Nereden Alınır?

FTX Token Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • FTT satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna FTT yazın ve altta açılan FTT/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “FTT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek FTT alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar