reklamı kapat

Analist Uyardı: Ethereum (ETH) İçin “Süper Önemli” Seviye!

Ethereum için yine düşüş senaryosu ortaya çıktı.
20:05
16 Eylül 2020

Ethereum (ETH) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 367 dolardan işlem görüyor ve ETH/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde %3’lük düşüş yaşadığı gözlerden kaçmıyor. Kısa süre önce Bitcoin ile birlikte hafif bir ivme yakalayan ve 390 dolara kadar çıkan ETH’nin tekrar 360 dolar bandına düşmesi ise yatırımcıların hevesini kursaklarında bıraktı.

Ethereum yorumlarına bakıldığında ise durumun hiç de iyi olmadığı gözüküyor. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan ve 82.000’den fazla takipçisi bulunan Flood [BitMEX], yayınladığı analizinde Ethereum için “süper önemli” seviyeyi açıkladı.

ETH Yeniden 300 Dolar Altına İnecek

Analist, şu an ETH ve diğer ERC-20 tabanlı token’ların piyasaya liderlik ettiğini ancak 350 doların altına inilmesi durumunda bütün DeFi token’larında ve ETH fiyatında ek %25’lik bir düşüş yaşanmasını beklediğini ifade etti. Bu durum aslında top 100 içerisindeki neredeyse 70 coin’in sert bir şekilde düşmesi anlamına geliyor.

Eğer ETH 350 doların altına düştükten sonra ek bir %25 düşüş yaşarsa, fiyat yeniden 300 dolar altına inecektir. Bu da ETH yatırımcılarının korkulan 200 dolar bandına geri dönmeleri anlamına geliyor.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.