X

Uniswap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uniswap coin nedir ve nasıl alınır?
11:19
17 Eylül 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uniswap borsasının kendi kripto para birimi olan UNI, dün gece itibariyle piyasaya sürüldü. Binance kripto para borsasına 0,30 dolardan giriş yapan UNI fiyatı 15 dolara kadar yükselerek inanması güç bir yükselişe imza attı. Birçok kullanıcı ise UNI kazanıp kazanmadığını anlamaya çalışıyor. Peki UNI kazanıp kazanmadığınız nasıl belli oluyor ve kazandıysanız nasıl bir yol izlemeniz gerekli?

Uniswap tarafından yapılan açıklamada sadece 1 Eylül 2020 tarihinden önce işlem yapan kullanıcılara UNI dağıtıldığı belirtildi. Buna ek olarak Uniswap’ın ilk yıllarından itibaren işlem yapmasa bile likidite sağlayan kullanıcılara da ek ödemeler yapıldığı biliniyor. Toplamda 1 milyar arza sahip olan UNI’nin bu arzının %60’ı topluluğa verilecek. Bu da birçok kullanıcının rekor miktarda UNI almış olabileceğine işaret ediyor.

Uniswap Nasıl Kullanılır?

UNI kazanıp kazanmadığınızı anlamak için Uniswap borsasının sayfasına girip cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor. Bunun devamında karşınıza çıkan ekran görüntüsünde kazandığınız veya kazanmadığınıza dair bilgi yer alacaktır. Genellikle birçok kullanıcının 400 UNI kazandığı biliniyor. Bunu elde etmek için ise önce karşınıza çıkan ekran görüntüsünden “Claim” ifadesin basıp fonları cüzdanınıza çekmeniz gerekmekte.

Devamında isteyenler bunu stablecoin’ler veya ETH ile değiştirebilirken, isteyenler de direkt birçok kripto para borsasına gönderebilmekte. An itibariyle Binance, Huobi, Coinbase Pro ve OKEx gibi birçok borsa UNI destekliyor. Ancak bu işlemlerin onaylanması ve gönderimin tamamlanması beklenenden uzun sürebilir. Bu sebeple birçok kullanıcı elindeki UNI kripto para birimlerini şimdiden bozdurmaya başladı.

Sabah saatlerinde 2,50 dolar olan fiyat şu an ise 3,5 dolar seviyesine çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar