X

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 16/09/2020

Ethereum fiyatı için yükseliş umudu sürüyor mu?
14:01
16 Eylül 2020

Merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı kontratlar denilince akla gelen ilk kripto para ve platform olan Ethereum (ETH), bunun hem ödülünü aldı hem de cezasını çekiyor. Bundan haftalar önce yaşanan ve fiyatın 488 dolara kadar çıkmasını sağlayan DeFi dopingi an itibariyle bitmiş gibi gözüküyor. Bu da tahmin edileceği gibi Ethereum fiyatında önemli bir düşüşü beraberinde getirdi.

Ethereum Yorumları

490 dolar direncini bile kırmayı başaran ETH, o noktadan sonra devamlı olarak düşüş yaşadı ve bir ara 310 dolar desteğini gördü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 364 dolardan işlem gören Ethereum’un önemli gelişmelere rağmen fiyat hareketlenmesi yaşayamaması ise kesinlikle kötüye işaret.

Ethereum 2.0 yani Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı ağa geçmeden önce yayınlanması gereken son test ağı da piyasaya sürüldü. Ethereum’un Spadina test ağının fiyata etki etmesi bekleniyordu ancak bunun tam tersi bir düşüş yaşandı. Kasım ayında gerçekleştirileceği belirtilen Ethereum 2.0’ye geçiş için büyük bir beklenti oluşsa da Ethereum fiyatı teknik açıdan da buna tepki vermek durumunda kalacak gibi gözüküyor.

ETH/USD Grafiği

ETH eğer mevcut 360 dolar desteğini kaybederse önümüzdeki haftalarda yeniden 320 doları görecektir. Ancak bu gelişmeler ETH‘ye  destek verir ve fiyat yeniden 377 doları görürse, ETH/USD işlem çiftinin eski günlerindeki gibi 400 dolar üstüne çıkacağı tahmin ediliyor.

Şu an için bütün gözler ETH 2.0 güncellemelerine çevrildi ve buradan gelecek iyi haberler fiyatı yükseltebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar