X


Dev Kripto Para Borsasına İkinci Polis Baskını!

Güney Kore'nin en büyük borsası olan Bithumb bir kere daha basıldı.
14:19
8 Eylül 2020

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası konumundaki Bithumb, Seul içerisindeki ofisinde ikinci bir baskın haberi ile sarsılıyor. Güney Kore’nin kalbindeki olayların başlama noktası da ofisin basılması olarak biliniyor. İlk olarak Eylül ayının ilk günlerinde polisin Bithumb ofisini bastığı iddia edilmiş ve bu olay ciddi bir fiyat düşüşüne yol açmıştı.

Şimdi ise yerel bir haber kaynağı olan Seoul Shinmun’un aktardığı haberde polisin 7 Eylül tarihinde bir kere daha ofisi bastığı ortaya çıktı. Bir polis yetkilisinin Bithumb Korea ve Bithumb Holdings Başkanı Lee Jung-hoon hakkındaki iddialardan dolayı bu aramaların yapıldığını belirttiği de iddia ediliyor.

Bithumb Yine Basıldı!

Bithumb’ın ofislerinin basılmasının arkasında yatan bir diğer sebep ise BXA isimli kripto para birimi olarak bilinmekte. Bithumb’ın borsa token’ı olarak tanıtılan BXA buna rağmen hiçbir zaman piyasaya sürülmedi veya listelenmedi. Yatırımcıların 25 milyon dolara yakın zarar ettiği ve bu fonların hepsini Bithumb Başkanı Lee Jung-hoon’un aldığı belirtilmekte.

Bithumb buna ek olarak 2017 yılında yaşanan veri sızıntısı olayı ile de gündeme yansımış ve soruşturma geçirmişti. Kore yargısı Bithumb’ın bu olaydan sorumlu olduğu kararını verip borsaya yüklü bir ceza bile kesti. Dünya çapında en büyük 9. kripto para borsası olan Bithumb’ın başına gelecek kötü bir şeyin Bitcoin ve kripto para borsasının genelini de etkileyeceği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar