X


Sıcak Gelişme: Eterbase Kripto Para Borsası Hacklendi!

Eterbase, Telegram üzerinden yaptığı açıklama ile hack'lendiğini açıkladı.
14:54
8 Eylül 2020

Bitcoin Eylül ayının başından beri ciddi bir gerileme yaşadı ve fiyat şu an itibariyle düşmeye devam ediyor. Aslında BTC yatırımcılarını en çok korkutan 7 Eylül tarihinde fiyatın 10.000 dolar altını ciddi bir şekilde test etmesi olmuştu. Lider kripto para birimi BTC dün bu düşüşü toparlasa ve yükselişe geçse de şimdi söz konusu düşüş baskısı yeniden gelmiş gibi gözüküyor.

Bitstamp kripto para borsasının aktardığı verilere göre BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.980 dolardan işlem görüyor ve ciddi bir düşüş yaşayacak gibi gözüküyor. Aslında daha önceki günlerde BTC düşüşünü körükleyen sebep ile bugün birkaç saat önce öğrenilen sebep birebir aynı.

Bithumb Haberi, Piyasayı Sarstı

Eylül ayının başlarında gelen ve Bitstamp kripto para borsasının ofislerinin basıldığı haberi, hem BTC hem de genel kripto para piyasası için çok sert düşüşü beraberinde getirmişti. Bugün ise benzer bir haber ortaya çıktı ve BTC tahmin edileceği gibi çok sert geriledi.

Bithumb’ın ofislerinin ikinci kez basıldığı haberi 10.300 dolar bandına doğru ilerleyen BTC’yi anında 9.000 dolar bandına kadar çekti. Peki bu düşüş tam olarak nereye kadar sürecek? Aslında bir direnç veya destek ne kadar fazla test edilirse bunun aşılma veya kırılma ihtimali de o kadar çok oluyor.

Bu da 10.000 doları 1 haftada 3 kere test edip bunun altına inen BTC‘nin ciddi bir düşüş yaşayana kadar rahatlamayacağını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar