reklamı kapat

Kripto Para Borsaları ve Yatırımcılar Arasında Gerginlik: Çekim İşlemleri Durduruldu!

Çinli yatırımcılar DeFi projelerine aktarmak için kripto para borsalarındaki fonlarını çekmeye başladı.
14:13
8 Eylül 2020

Kripto para sektörünün en önemli pazarlarından birisi konumundaki Çin, son günlerde oldukça gergin bir karşılaşmaya ev sahipliği yapıyor. Çinli yatırımcıların DeFi sektörüne yeni yeni alışmaya başladığı ve son günlerde yatırımlarını ciddi şekilde arttırdıkları görülüyor. Ancak Çinli yatırımcıların bu ilgisi yerel kripto para borsaları ile onları karşı karşıya getirdi

Çin’in sosyal medya devi WeChat üzerinde DeFi ile ilgili yapılan aramaların sayısı 900.000’i buldu ve neredeyse rekor kırdı. Bunun tam da bütün piyasanın düşüş yaşadığı 2 Eylül tarihinde yaşanması, tam anlamıyla ilginç bir tesadüf olarak karşımıza çıkmakta.

Çinli Yatırımcılar Kripto Para Borsalarına Akın Etti

Çinli blockchain uzmanı ve gazeteci Colin Wu ise bu veriye dikkat çektikten sonra Çinli yatırımcıların DeFi yatırımı için borsalardan para çekmeye başladığını vurguladı. Wu, borsaların bu toplu coin çekme kampanyasına dayanamayıp para çekme işlemlerini durdurduğunu, yatırımcıların ise bu olay üzerine daha çok sinirlendiğini ifade etti.

Yatırımcılar şimdi cüzdanlarındaki bütün USDT miktarlarını çekip borsadaki hesaplarını kapatıp silmeyi hedefliyor. Wu açıklamasının devamında bunun yerel borsaların hacmini ve likiditesini dibe kadar sürüklediğine dikkat çekti.

Kripto para borsaları ile kripto para yatırımcılarının karşı karşıya geldiği bu çıkmazın nasıl çözüleceği bilinmese de borsalardaki fonların çekilmesi ciddi bir krize yol açabilir gibi gözüküyor. Belki de bu durum DeFi projelerinin beklediği canlılığı yeniden getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.