reklamı kapat

Binance’den XRP ve Ethereum Classic İçin Müjde!

Binance, bugün paylaştığı bir açıklama ile hem Ripple hem de Ethereum Classic yatırımcılarını sevindirdi
12:15
8 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün paylaştığı bir açıklama ile hem Ripple hem de Ethereum Classic yatırımcılarını sevindirdi. Binance’in vadeli işlem ve türev platformu olarak bilinen Binance Futures, bundan sonra XRP ve ETC için  sürekli vadeli işlem sözleşmesi desteği sunacak.

Söz konusu süresiz vadeli işlem sözleşmelerinin sadece USD Coin (USDC) işlem çiftine sahip olacağı belirtiliyor. Yatırımcılar bu ürünü kullanarak 75 kata kadar kaldıraç desteği ile isterlerse long isterlerse de short pozisyon açabilecekler. Yeni ürünlerin 9 Eylül tarihinden itibaren kullanılabileceği belirtildi.

Binance Futures’dan Yeni XRP Eklentisi

XRP aslında daha önce Binance Futures üzerinde listelenerek rekor bir yükseliş elde etmişti. Ocak ayında yapılan duyuru ile beraber XRP’nin %40’tan fazla yükseliş elde ettiği görüldü. Süreli vadeli işlem sözleşmesine karşın süresiz versiyonun bu kadar fiyat artışı getireceği tahmin edilmese de yine de XRP için hafif bir  hareketlilik görebiliriz.

Binance Futures buna ek olarak Mayıs ayında hem XRP hem de Ethereum için opsiyon sözleşmeleri desteği de sunmuştu. Kaldıraçlı işlemler çok riskli olsa da bunun ilgili kripto paralar için çok ciddi bir hacim ve fiyat hareketi sağladığı biliniyor. Bazı yatırımcılar ise kaldıraçlı işlemlerin fiyata yarardan çok zarar verdiğini düşünmekte.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP 0,23 dolardan, ETC ise 5 dolardan işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.