reklamı kapat

Dogecoin Nereden Alınır?

Popüler kripto para projesi Dogecoin nasıl alınır?
19:44
8 Eylül 2020

DOGE coin veya Dogecoin kesinlikle kripto para sektörünün tanınan projelerinden birisi olarak biliniyor. Peki Dogecoin nasıl hiçbir önemli değişime sahip olmadan böylesine hızlı bir gelişme ve tanınma elde etti? Dogecoin kimin veya Dogecoin nasıl alınır ve Dogecoin geleceği var mı gibi soruların yanıtlarının verileceği bu makalede Dogecoin’in nasıl ortaya çıktığı, Dogecoin’in asıl amacı gibi konulara de değinilecek.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin kimin sorusunun cevabı Jackson Palmer olarak biliniyor. Aynı zamanda Mozilla Firefox’un geliştirilmesinde de emeği olan Palmer’ın 2013 yılında yaptığı açıklama ile her şeyin başladığı söylenebilir. Palmer 2013 yılında Bitcoin tabanlı birçok yeni kripto para biriminin piyasaya sürülmesine yönelik bir iğnelemede bulunarak, Dogecoin’in sıradaki büyük yatırım olduğunu vurguladı.

Palmer’ın o dönemlerde çok popüler olan ve tam anlamıyla internet fenomeni haline gelen Shiba Inu cinsi köpeği de projenin logosu haline getirmesi kısa sürede ciddi bir FOMO yarattı. Palmer’ın bu şakası sonrasında geliştirici Billy Markus bir adım attı ve 6 Aralık olduğunda Dogecoin gerçekten de piyasaya sürüldü.

Dogecoin nasıl alınır sorularının cevabı da 6 Aralık sonrasında kripto para borsaları haline geldi. Dogecoin fiyatı o tarihten bu tarihe çok büyük hareketlilikler yaşadı ve Dogecoin TL karşısında bir dönem 82 kat artış elde etti.

Dogecoin Yorum

Dogecoin kesinlikle bir şaka olarak piyasaya sürülse de bunun sahip olduğu hızlı ve düşük işlem ücretli transfer seçeneği kesinlikle birçok yatırımcıya hitap etmekte. Buna ek olarak Dogecoin TL karşısında neredeyse her yıl bir veya iki defa önemli bir yükseliş elde ediyor. Dogecoin geleceği var mı sorusunun cevabı kişiden kişiye değişebilse de sektörde yer edinen kalıcı projelerden olan DOGE kesinlikle ilerleyen yıllarda da sektörde yer alacak gibi gözüküyor.

Dogecoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itbiariyle 0,0027 dolar olarak gözüküyor ve Dogecoin analiz verileri 0,0037 doların önemli bir direnç olduğuna işaret etmekte. Dogecoin bu direnç noktasını kırmadan alım yapıp uzun vadeli beklemek isteyenler ise bunu Binance kripto para borsasından rahatlıkla yapabilir.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Binance üzerinden Dogecoin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • DOGE satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna DOGE yazın ve altta açılan DOGE/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “DOGE AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek DOGE alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.