X


Dev Firma İlk Kripto Para Borsasını Satın Alacak!

Fidelity bir kripto para borsasını satın alacağını açıkladı.
12:00
15 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük finans devleri arasında yer alan ve kripto para sektörüne geçtiğimiz tarihlerde depolama hizmeti ile birlikte giriş yapan Fidelity, aslında birçok kripto para analisti tarafından ”Wall Street ve kripto para sektörü arasında köprü kurabilecek kurum” olarak görülmekte.

Fidelity Dijital Varlıklar’ın Başkanı Tom Jessop Ambcrypto’nun bu haberine göre yaptığı en güncel röportajda kripto para sektörünü yorumladı ve müjdeyi de verdi.

Bitcoin (BTC) depolama hizmeti ile sektöre giriş yapan Jessop, bunu geliştirmek ve arttırmak istediklerinin de altını çizdi. Buna rağmen 10 18 ay, 24 ay gibi kısa süreli değil 10 yıl gibi uzun süreli planlar yaptıklarını da vurgulayan ünlü isim, Fidelity‘nin ileriye devam etmekte niyetli olduğunu belirtti.

Fidelity’den Kripto Para Borsası Hamlesi

Ocak ayında Fidelity’nin ilk kripto para borsasını satın alacağını belirten Jessop, aslında sektör için oldukça önemli bir haber vermiş oldu. Bunun hangi kripto para borsasını söylemekten kaçınsa da, Fidelity’nin hizmet verdiği bölgeyi göz önüne alacak olursak bunun ABD içerisinde orta çapta bir platform olacağını tahmin edebiliriz.

Sektörde son zamanlarda çok fazla kripto para depolama firması ortaya çıkmaya başladı ve Fidelity’nin de bunlardan birisi olması, rekabeti kesinlikle rekor seviyelere çıkarmakta. Fidelity bundan kısa süre önce de BitLicense alarak New York’a girmek istediğinin sinyallerini vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar