Fidelity Investments BitLicense Aldı!

Özet

  • Fidelity Investments BitLicense aldı!
10:00
22 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından birisi olan Fidelity Investments, kısa süre önce kripto para sektörüne giriş yaptı ve müşterileri için Bitcoin (BTC) depolamaya başladı.

2018 yılı itibariyle yönetimi altında 2,46 trilyon dolarlık varlığı olduğu bilinen Fidelity, kripto para sektörüne yönelik girişimine hız verdi ve BitLicense almayı başardı. New York’un finansal regülatörü tarafından verilen BitLicense, kripto para sektöründe alınması en zor onaylardan birisi olarak bilinmekte. Fidelity bu lisans ile beraber New York içerisinde hizmet verebilecek ve müşterilerinin kripto paralarla olan bağını arttırabilecek.

İlk olarak Gemini kripto para borsasına verilen BitLicense, ne yazık ki bütün borsalar için başarı ile sonuçlanmıyor. Kripto para sektörünün tanınan platformlarından Bittrex geçtiğimiz Nisan ayında uzun bir süredir beklediği BitLicense konusunda olumsuz cevap almış ve New York’un finansal regülatörü tarafından lisansa uygun bulunmamıştı.

İçerik Rehberi

Fidelity’nin Etkileri

2018 yılının Ekim ayında kripto para sektörüne giriş yapan Fidelity’nin ilk başta Bitcoin depolama hizmeti sunacağını belirtmesine rağmen bunun üzerinden 1 yıl geçtikten sonra BitLicense alması, kesinlikle önümüzdeki tarihlerde önemli birkaç gelişmenin yaşanacağı şeklinde yorumlanabilir. Fidelity gibi devasa bir Wall Street firmasının kripto para hizmetlerini arttırması da, çok ihtiyaç duyulan kurumsal yatırımcılar konusunda eşsiz bir fırsat ve belki de kripto para sektörü için yükseliş sebebi olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI