X


Dev Borsa Bittrex’ten Sürpriz Yatırım

Dünyanın ileri gelen kripto para borsalarından Bittrex geçtiğimiz günlerde büyük bir yatırım yaptı.
10:00
3 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bittrex geçtiğimiz günlerde dev bir yatırım yaparak kripto para kullanıcılarının gündemine oturdu. Yerel haber kaynaklarına göre Bittrex yatırımını Malta merkezli bir Blockchain şirketi olarak bilinen Palladium’a yaptı.

Birleşik Devletler merkezli Bittrex haberin hazırlandığı sıralarda alınan verilere göre, günlük işlem hacmi bazında dünyadaki en büyük 18. kripto para borsası. Son yatırımının ardından Bittrex’in Palladium hisselerinin %10’una sahip olduğu ifade ediliyor. Palladium geçtiğimiz Temmuz ayında 150 milyon dolar değerinde token dağıtmayı planladığını duyurmuştu. Bittrex ve Unikrn isimli bir online bahis sitesi ile birlikte çalışan Palladium dünyadaki ilk dönüştürülebilir ICO’yu (ICCO) düzenleyecek.

Palladium’un mevcut hissedarları arasında sektörün bilinen isimlerinden Investar Holding ve ayrıca Unikrn de yer alıyor. Investar şirketin %85’ine sahipken Unikrn ise kalan %15’lik kısmı elinde bulunduruyor.

Palladium; itibari para birimlerini, bankacılık sektörünü ve kripto para borsalarını bir araya getirmeyi planlıyor. Şirketin asıl hedefininse dünyadaki ilk düzenlenmiş ve birleştirilmiş platformu meydana getirmek olduğu ifade edildi. Böylece kullanıcıların kripto paraları kullanarak birçok ödeme yapabilmesine ya da çok sayıda kripto para arasında yalnızca bir platform üzerinden işlem gerçekleştirebilmesine imkan sağlanacak.

Bittrex’in yayımladığı bir rapora göre Palladium’un gündeme getirdiği ICCO Maltalı yetkililer tarafında onaylandı ve proje Avrupa Birliği kuralları uyarınca düzenlendi. Malta yakın geçmişte Blockchain teknolojisine ve startup’larına yönelik attığı adımlarla bir Blockchain merkezi haline gelme yolunda önemli bir mesafe kat etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar